Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

21 Září 2020

komentáře

0
 21 září, 2020
 0

Jak Bryson Dechambeau změnil golf

 

Bryson Dechambeau vyhrál v neděli titul na U.S.Open, a to navíc jubilejního 120. U.S. Open na hřišti Winged Foot. Jako jediný hráč se dostal s konečným výsledkem pod par a vyhrál o šest ran. Přesto to není to jediné, čím by Dechamebeau změnil golf.

Je to hlavně jeho pojetím hry. Jak již jsem v minulosti psala, tak Dechambeau přibral úmyslně skoro dvacet kilogramů, aby prodloužil své údery. Na driveru se mu podařilo přidat neuvěřitelných 20yardů a na jeho hře je to znát.

Jeho taktika je v podstatě hodně jednoduchá. Bouchnout do toho co nejvíce, aby míček letěl co nejdále a pak řešit co dál. Také v turnaji U. S. Open za celá čtyři kola trefil jen 27 fairwayí z 56. Sám před posledním kolem řekl, že na své hře nebude nic měnit a půjde do toho hlava nehlava a uvidí, co se stane.

Dříve se na golfu říkalo, že je lepší být raději o něco kratší z odpaliště, ale přesnější. To dnes už zřejmě neplatí. Mnoho hráčů z první padesátky světového žebříku razí podobnou teorii. Například Koepka, McIlroy, Wolf, Dechambeau a mnoho dalších jsou schopni dostat míček z odpaliště za hranici 330 yardů. Jedním faktorem proč je třeba změnit taktiku je délka dnešních hřišť. To Dechambeau moc dobře ví a proto se snaží dostat se z odpaliště co nejdále.

Po jeho vzoru, teď mladí golfisté pijí litry proteinových nápojů a snaží se přibrat nějaké to kilo k dobru. Dalším důvodem proč se snaží být všichni jako Dechambeau, je i druhý úder do greenu. Pokud hrajete devítku železo, je to rozhodně lehčí a přesnější než sedmička železo. Navíc když devítkou dokážete zahrát 175 yardů, tak je to obrovská výhoda. Ještě před dvaceti lety se považoval úder sedmičkou železem na 170 yardů za velice dlouhý. Dneska  s touto vzdáleností na PGA Tour již neoslníte.

Přečíst nyní  5 ručníkových drillů pro lepší hru + Video

Přesným opakem Dechambeau je třeba Vitor Hovlend, který je hubený a jeho údery zdaleka nedosahují takové vzdálenosti. A proto se také na U.S. Open hodně trápil z těžkých rafů, ze kterých musel hrát údery 200 yardů od jamky. To je velký rozdíl oproti 150 yardům Dechamebeau. To je další důvod proč se snaží Dechambeau hrát tak dlouhé odpaly. Protože pokud netrefíte fairwa, tak se z rafu hraje lépe z kratší vzdálenosti.

Je tedy otázka kam, bude moderní profesionální golf směřovat. Jestli neustále k delším a delším hřištím, nebo se ty současné ztíží pro profesionální turnaje. Winged Foot nám totiž ukázal, že vysoké husté rafy a úzké fairwaye jsou i pro profesionály velkým oříškem.

Napsat komentář