Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

27 Prosinec 2020

komentáře

0
 27 prosince, 2020
 0

5 největších chyb amatérů na hřišti

 

Golf je asi jedna z nejsložitějších her vůbec. A proto bychom si ji měli dělat co nejjednodušší a ne si jí kazit zbytečnými chybami, kterých se průměrní golfoví hráči na golfovém hřišti dopouštějí. Vysvětlíme si některé chyby, které se dají napravit, aby vaše výsledky byly lepší a vy jste si snížili HCP na vaší vysněnou hodnotu.

Nedokonalá setup routine

Tedy pokud nemáte dobře zažitý postup při přístupu k míči, tak nikdy nebudete mít konzistentní údery. Je třeba se naučit přistupovat k míči stále stejně a navíc by měl být postup takový, abyste se dostali do perfektního postoje. Obecně správný přístup k míči neovládá většina amatérských hráčů. Jedná se o zamíření, zaujmutí správného postoje, rozložení váhy. Díky tomu budete u každého úderu stát stejně a zlepšíte tak výsledky svých ran.

Stabilita

Dá se říci, že bez dobré stability ve švihu nemůžete trefovat míček čistě. Stabilita během nápřahu, průšvihu a finiši je potřebná pro každý úder. Špatná stabilita je také většinou příčinou úderů točících se do prava (slice) nebo tlustých úderů (kdy trefíte dříve zem než míč).

Používáte jen send wedge kolem grýnu

Bohužel mnoho hráčů používá v okolí grýnu pouze jednu hůl na příhru. Je třeba měnit hole a druh úderu v závislosti na okolnostech. Pokud máte před sebou mnoho prostoru na grýnu, se kterým můžete pracovat, je zbytečné používat hůl s vysokým sklonem, ale raději rolovat míček po grýnu. Klidně se můžete snažit hrát patrem, pokud je to možné.

Snažíte se o nesmyslené údery

Mnoho hráčů se přeceňuje, a proto se snaží o tzv. Hero údery. Přehrát stromy a trefit grýn, ve snaze zahrát birdie. Většina profesionálů se snaží hrát své údery bezpečně a vyhýbají se riziku ztráty úderů. Kdežto amatéři naopak příliš riskují a mnohdy místo ztráty jednoho úderu ztratí údery tři a více.

Přečíst nyní  Lesk a bída kolem The Masters, Augusta

Špatná hra z bunkeru

Další slabinou, kterou mají amatérští golfisté je hra z bunkeru. Možná se vám stalo, že jste se během hry nedostali ani jednou do bunkeru. To je ovšem náhoda a musíte počítat i s variantou, že v bunkeru skončíte. Proto nezapomínejte trénovat hru z bunkeru od 5-50 metrů a učte se jak být dobrými bunker hráči. Pokud byste ztratili jen jednu ránu z každého druhého bunkeru, který zasáhnete, tak vás při součtu úderů rozhodně překvapí kolik je to úderů.

Image by David Barnard from Pixabay

Napsat komentář