Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 rad pro starší či korpulentnější golfisty, aby hráli lépe golf

7 Říjen 2021

komentáře

0
 7 října, 2021
 0

5 rad pro starší či korpulentnější golfisty, aby hráli lépe golf

Každý z nás stárne a tím se nám stává golf o něco složitější. Nedostřelíte tak daleko, bolí vás záda a tělo se již nepohybuje s takovou lehkostí a pružností jak dříve. Rady, které pro vás mám, jsou hlavně pro ty, kteří začali hrát golf v pozdějším věku a nechtějí ztrácet příliš na délce úderů a chtějí si trochu šetřit tělo před zraněním. Stejné rady mohou využít i korpulentnější golfisté, u kterých platí podobné principy jako u starších golfistů.

Otevřete si špičky

Důležité je abyste mohli tělo více otáčet při švihu, a v tom vám pomohou špičky nohou. Základní poučka říká, že by špičky měly směřovat vodorovně na míč, ale čím jsme starší a méně pružní, je dobré více otevřít špičky směrem od sebe. Tedy levou do leva a pravou doprava. To vám umožní daleko větší rotaci do nápřahu i prošvihu.

Zvedněte levou patu

To, že si zvednete levou patu do nápřahu, není špatně. Je zapotřebí, abyste dali pozor na vyklonění boků při rotaci do nápřahu, ale jinak to není chyba. Naopak vám to pomůže stejně jako v bodu jedna s rotací do nápřahu a vy tak docílíte lepšího otočení v nápřahu, které vám prodlouží údery a díky menší torzi v zádech nebude pohyb tak náročný.

Posuňte pravou nohu dozadu

Pokud chcete více rotovat do nápřahu, což vám dodá větší rychlost hlavy hole, tak je dobré posunout pravou nohu lehce dozadu v postoji, a tím si lehce uvolníte pravý bok, který tak nebude překážet při rotaci do plného nápřahu.

Silnější držení levou rukou

To, že máme méně pohyblivé boky a ramena, hrajeme míč více rukama. Tedy švih je tvořen výhradně švihem rukou. Díky tomu, že pootočíte levou ruku více na pravou stranu, získáte o něco větší rychlost hole a tím i zpět nějaký ten metr na vzdálenosti. Jen pozor na to, aby držení nebylo příliš silné, aby míče nelétaly doleva.

Přečíst nyní  5 chyb, které vám ničí výsledky

Dejte si míč dál od těla

Čím blíže stojíte u míče, tím náročnější je úder na torzi v zádech. Tím, že si stoupnete o něco dále od míče, budete používat více rotaci celého těla a nebudete muset vytvářet příliš velkou separaci mezi rotací ramen a boků. Údery budou možná o něco kratší, ale přesnější a pohyb mnohem pohodlnější, hlavně s delšími holemi.

Comments are closed.