Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 Říjen 2021

komentáře

0
 5 října, 2021
 0

6 chyb, které hráči dělají v golfovém švihu

 

V golfovém švihu je možné udělat zřejmě nespočet chyb. Některé na sebe navazují, jiné mohou být samostatné. Ale asi nelze spočítat množství chyb, které je možné udělat. Mnoho golfistů se soustředí na chyby, které nemohou ovlivnit a zapomínají na základní pohyby, které by měli trénovat. Základy jsou vůbec nejdůležitější faktory, které ovlivňují golfový švih.

 

Špatné držení

Pokud nebudete držet golfovou hůl správně, tak v podstatě nemůžete zahrát dva stejné údery za sebou. A pokud se tak stane, tak to bude spíše výsledek náhody a ne správné techniky. Ať už držíte hůl jedním ze tří základních způsobů, tak je třeba, aby držení golfové hole bylo správné.

Špatný Také-Away

Špatný take-away , tedy odtažení hole od míče v prvních zhruba 50 centimetrech, je velice důležité pro udržení správné roviny švihu a nastavení zápěstí. Je třeba odtahovat hůl rovně a tak, aby v momentě, kdy je vodorovně se zemí, byla na spojnici cíle. Nejčastější chyba je, že hráči zatahují hůl příliš za tělo při odtahování hole do nápřahu.

Špatné rozložení váhy

Dost častým jevem, je špatné rozložení váhy při švihu. Golfisté nemají dostatečnou stabilitu a díky tomu nesprávně přenášejí ve švihu váhu. Je třeba, aby v založení byla zhruba 50/50. Následně do nápřahu 70% váhy na zadní nohu a při úderu 80% v přední noze, kam se nakonec přesune více jak 90% váhy při dokončení švihu.

Nedostatečný prošvih

Mnoho golfistů končí se švihem ještě dříve, než udeří do míče. Tedy je třeba, aby hůl měla největší rychlost až po zasažení míče a ne před míčem. Mnoho golfistů tak nedokončuje švih a nemají tak dostatečný tzv. release.

Přečíst nyní  Kdy používat golfovou rukavici a kdy ne?

Pozice ve finiši

Tato chyba souvisí s předchozí chybou, kdy mnoho golfistů nedošvihne až do konce, a tak mají nedokončený prošvih, což způsobuje nepřesnosti. Je třeba, aby každý hráč dokončoval švih až do finální pozice (pozice šampiona – viz. TJ. Thomasi). Tato pozice není jen kvůli estetice, ale hlavně aby hráč procházel holí míčkem naprosto správně. Stejně jako sprinter nemůže zastavit běh na cílové čáře.

Comments are closed.