Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

16 Srpen 2020

komentáře

0
 16 srpna, 2020
 0

Jak přestat hrát SLICE, druhý díl. Golfové rady online

 

V minulém článku jsme mluvili o nácviku nápřahu, který vám pomůže snížit riziko zahrání slice. Dnes se zaměříme na prošvih, který by měl být navázáním na správný nápřah a pozici zápěstí. Stejně tak je důležité mít zápěstí ve správném úhlu po udeření do míče. Mnoho lidí totiž zapomíná, že švih končí až na úplném konci a ne v momentě udeření do míče. Proto nezapomínejte správně dokončovat švih. V dnešním článku si ukážeme, jak by mělo být zápěstí po úderu do míče a jaký drill na to nejlépe zvolit.

  1. Umístěte tyčku („tour stick“) zhruba do vzdálenosti 50 cm od levé nohy vpředu, jak je vidět na obrázku. Ideálně si můžete tyč obalit něčím měkkým jako je vidět u mne. Snažte se hrát jen poloviční švih a snažte se netrefit v prošvihu tyč.

  1. Na druhém obrázku je vidět, jak byste měli zakončit švih. Tedy shaft se nesmí dotknout tyče a zápěstí zůstane zalomené. Patka hole by měla směřovat směrem k zemi, jak je vidět na posledním obrázku. Zápěstí zůstane v poloze, kdy pravá dlaň míří směrem na cíl. Tedy kdybyste vystřelili z dlaně, střela by letěla těsně nad zemí a směrem na cíl. Neměla by tedy skončit směrem do nebe. Jak vidíte na posledním snímku (nastavení zápěstí v prošvihu).

Konečné umístění zápěstí v prošvihu!!

Díky tomuto cviku spojeného s nácvikem správného nápřahu můžete docílit snížení počtu slice úderů až o 90%. Pokud nebudete schopni tento cvik provést, je někde chyba v držení či pohybu těla a díky tomu se nikdy slice úderů úplně nezbavíte. Proto je tento drill velice důležitý pro každého hráče jakékoli výkonnosti.

Přečíst nyní  Magie krátkých patů.

Pokud byste si nevěděli rady, ráda vám na soukromé lekci ukáži, jak na to a pokusíme se váš švih vylepšit co nejvíce.

S pozdravem vaše Anna Nicole.

Foto: Anna Nicole/ Rubconstock.cz free foto banka

Napsat komentář