Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

15 Srpen 2020

komentáře

0
 15 srpna, 2020
 0

Jak přestat hrát SLICE! Golfové rady online

 

Mnoho amatérských hráčů trápí slice. Tedy to, že hrají míče, které se po udeření točí směrem vpravo. Ačkoli slice není zas tak špatný úder, protože se míč lépe chová po dopadu na green, hodně lidí ho nemá rádo. Samozřejmě, když je slice příliš velký, tak je to nepříjemné. Žádný článek, nebo jedna rada vás nespasí, ale v tomto krátkém článku se vám pokusím vysvětlit jednu z hlavních příčin právě toho nepříjemného slice.

  1. Velice důležitým faktorem je držení. Pokud je špatné a v nápřahu je špatné nastavení zápěstí, je problém na světě. Jak ukazuje obrázek níže, je hůl v nápřahu otevřená a díky tomu se míček bude automaticky točit vpravo. Ovšem špatné nastavení zápěstí v nápřahu může taky způsobovat chybu „swing over the top“. Tedy, že šviháte zvenku dovnitř a díky tomu také míč roztočíte doprava. Zápěstí na obrázku může být i bezproblémové. Pokud máte příliš slabé držení levou rukou, bude zápěstí zalomené do extenze. Můžeme se podívat na starší hráče, u nichž je tento způsob byl obvyklý.

Co tedy způsobuje špatné nastavení zápěstí v nápřahu?

  • Špatné držení hole
  • Špatný take away
  • Přílišná práce zápěstí v průběhu nápřahu
  • Špatné otočení těla do nápřahu

  1. Používejte v nápřahu flexi zápěstí proti slice

Na druhém obrázku je vidět, že zápěstí je v lepší pozici a hůl je rovnoběžná s předloktím. Díky tomu bude hůl směřovat při pohybu do míče směrem zevnitř -ven vůči cíli. Díky tomu se můžete zbavit slice a prodloužit si údery. Sbohem slice!!

 

X – drill pro nacvičení správné flexe zápěstí do nápřahu. Pomůže vám sandwedge, kterou si chytněte levou rukou, a nechte směřovat shaft rovnoběžně s vaší levou rukou k rameni. Udělejte nápřah a srovnejte hůl vodorovně se zemí, jak vidíte na obrázku. To vám ukáže jak přesně nastavit zápěstí v nápřahu.

Přečíst nyní  Airbnb ubytování, které má vlastní golfové hřiště!

Hodně úspěchu při tréninku. Pokud si nevíte rady, tak mě neváhejte kontaktovat a můžeme proti slice společně bojovat na soukromých lekcích.

Vaše Anna Nicole

foto: Anna Nicole / Rubconstock.cz free foto banka

Napsat komentář