Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

11 Srpen 2020

komentáře

0
 11 srpna, 2020
 0

Mental Golf: Síla myšlení na váš výsledek

 

Pokud se v golfu neustále zlepšujete, tak tím důležitější bude zvládnout mentální stránku hry. Je třeba se naučit jak správně u golfu myslet a jak přemýšlet o každé ráně. Není to jednoduché. Mnoho profesionálních sportovců využívá služeb sportovních psychologů a koučů. Ale jako amatérský golfista nemusíte hned letět za sportovním psychologem. Ale naučit se základy, které vám mohou ve vaší hře hodně pomoci. Nedělat základní chyby, které vám kazí vaše výsledky. V tomto krátkém článku si řekneme o několika základních věcech, které je třeba se naučit, abyste zahráli lepší výsledky.

  1. Mozek neumí „NE“

Téměř každý den na golfu slyším větu:„nesmím to zahrát do bunkeru“, „nesmím trefit tu vodu vpravo“ a podobně. To bohužel je špatně. Mozek neumí příkaz „NE“ a je to vlastně jako jste do bunkeru či vody chtěli zahrát. Vždy přemýšlejte o ráně, kterou chcete zahrát, a ne o takové kterou nechcete zahrát

Řešení: umění vizualizace je řešením tohoto problému. Tedy stoupněte si za míček a pořádně si prohlédněte pomyslnou dráhu letu míče. Za praporkovou tyčí si vyberte nějaký bod a ten si pomyslně vyfotografujte do mysli. Na vteřinu zavřete oči a představte si ten obrázek, který jste si vyfotili. Následně po celou dobu švihu se snažte v mysli tento obraz vidět. Nemyslete na techniku švihu, na trefení míče. Myslete pouze na fotografii, kterou jste si uložili do mysli. Trvá dlouho, než se hráč tomuto postupu naučí, ale bezvadně funguje. Budete tak mít daleko přesnější údery.

 

  1. Napodruhé to umí každý

To je věta, kterou slýchávám také hodně často. A proto je třeba, abyste neustále hráli až ten druhý lepší úder.

Přečíst nyní  Stačí rychlost, abyste odpálili míček 250 metrů?

Řešení: provádějte dokonalý cvičný švih i s pocity, které zažíváte při klasickém švihu. Čím dokonaleji dokážete švih a pocity napodobit, tím bude rána do míče mnohem jednodušší. Ukážete tak tělu a mozku co chcete udělat a pak už to jen zopakujete. Proto nepodceňujte význam dokonalého cvičného švihu.

  1. Dokonalá relaxace

Než odpálíte míč, dopřejte mozku dokonalý relax. Je třeba se naučit správně se nadechnout a vydechnout, abyste dosáhli maximálního obsahu kyslíku, kterým dopřejete dostatek kyslíku i mozku. Díky tomu bude tělo připravené na golfový švih.

Řešení: stoupnete si za míček a v průběhu míření se nejdříve nadechujte pomalu nosem a naplňte hrudní a následně břišní dutinu. Vydechujte pomalu ústy. Při druhém nádechu nejdříve naplňte břišní dutinu a následně hrudník a opět vydýchněte pusou. Toto krátké cvičení je relaxace pro tělo i mozek. Budete se daleko lépe pohybovat při švihu. Je třeba odpálit míč do minuty po tomto cvičení.

 

Toto jsou jedny ze základních postupů, které by měl každý slušný golfista ovládat. Samozřejmě je takových možností mnohem více. Těm se budeme věnovat opět v některých z mých dalších článků. Proto vám doporučuji se tyto postupy naučit. Mentální stránka hry ovlivňuje až 70% celkové hry. Jen dokonalý švih vám neumožní ty nejlepší výsledky.

Image by HeungSoon from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář