Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Proč se mi tolik líbí golfový švih Collina Morikawi, vítěze PGA Championschip?

10 Srpen 2020

komentáře

0
 10 srpna, 2020
 0

Mnoho mých klientů se ptá, kdo má podle mě nejlepší golfový švih na profesionálním okruhu. Asi by bylo hodně hráčů, které bych mohla jmenova. Příkladem může být téměř dokonalý švih Adama Scotta, Tigera Woodse či Justina Rose. Ovšem dneska jsem se rozhodla pro vás rozebrat krásný švih vítěze posledního PGA Championship 2020, Collina Morikawi.

Asi nejen díky skvělému švihu vyhrál tento turnaj. Ale pojďme se na jeho švih podívat.

 

  1. v první fázi nápřahu se mi líbí jeho dokonalý trojúhelník, vytvořený z rukou při odtažení hole od míče

2. V další fázi vytvoří z pohledu zpředu, nádherné písmeno A z těla a hůl kopíruje náklon jeho právého předloktí. To je velice důležité pro dokonalý nápřah. Skvělé přenesení váhy do pravé nohy a hůl opisuje správně kružnici

3. Tělo má stále v pozici A, jako na předchozím snímku, což je perfektní postavení těla pro zahájení pohybu směrem dolů k míči. Levé zápěstí svírá 90 stupňový úhel s holí ve vrcholu nápřahu. Osa těla je ve stále stejné pozici jako byla při založení hole. Pravé předloktí je ve stejném sklonu jako páteř, což je velice důležité pro pohyb pravého lokte směrem k míči při zahájení pohybu do míče.

 

4. Při pohybu do míče, je pravý loket s předloktím v pravém úhlu vůči rameni a hůl kopíruje předloktí. Dokonalý pohyb směrem do míče, kdy shaft směřuje přímo na míč. Stále si tak může držet úhel páteře a díky tomu zasáhnout míč naprosto přesně.

5. Tak důležitý impact, kdy hůl je v prodloužení předloktí a zápěstí se vrací do pozice, kde je v momentě založení. Ramena dokonale rovně směřují na cíl a boky jsou již vytočené na cíl. Na obrázu vlevo je krásně vidět, jak zápěstí je předsazené vůči míči a díky tomu může vyvinout tu největší rychlost a naprosto přesné trefení míče.

Přečíst nyní  Trestné území nebo vodní překážka? Jaká jsou nová pravidla od 2019

6. Po impactu přichází release, kdy jsou ruce perfektně natažené a zápěstí se již překlopilo. Morikawa drží páteř stále ve stejném naklopení, což je známka dobré rotace.

7. Na posledním obrázku je vidět jak skvěle rovnoběžně vede hůl s naklopením ramen. Takto přesně by měla hůl vylézat z pohledu zezadu přes levé rameno. Pravá ruka je stále ještě natažená, což zlepšuje přesnost úderu.

 

To bylo krátké a rychlé shrnutí švihu Collina Morikawi, ze kterého si můžete vzít příklad pro vaši hru. Nejedná se o nijak speciální švih a velice se blíží neutrální technice, kterou můžete bez obav používat i vy. Hodně úspěchu v golfu přeje Nicole.


Image by HeungSoon from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář