Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

19 Září 2020

komentáře

0
 19 září, 2020
 0

Správné držení golfové hole: lekce golfu online

 

Držení golfové hole je jedním z nejdůležitějších faktorů. Držení ovlivňuje vaše údery a rozhoduje o tom, jestli  údery budou dobré nebo špatné. Bez dobrého držení nemůžete hrát dobrý golf. Představím vám tři základní úchopy golfové hole. Overlap, Interlock a Baseball držení hole jsou základní úchopy, které můžete používat.

  1. Baseball

Baseballové držení hole je základním úchopem a používá se hlavně u dětí nebo drobných žen, které nemají dostatek síly udržet hůl jinak. Držení tímto způsobem je jednoduché a nevyžaduje nijak velkou sílu. Proto je dobré pro začínající golfisty, ženy a hlavně děti. Nenuťte děti držet hůl jinak minimálně do 8 let věku.

  1. Interlock

Držení, kdy jsou propletené dva prsty. Proplétáme malíček pravé ruky s ukazováčkem levé ruky. U leváků samozřejmě naopak. Tento úchop dává pocit pevnějšího úchopu hole a je vhodné pro ženy a pro golfisty, kteří disponují delšími prsty. Pro ženy je vhodné držení tímto způsobem hlavně z důvodu menší síly v prstech oproti mužům

  1. Overlap

Je držení, kdy malíček pravé ruky pokládáte mezi ukazováček a prsteníček levé ruky. Je to držení, které by měli využívat spíše silový hráči a muži. Díky tomuto držení přesouváte více síly do ukazováčku a palce, kde by měl být tlak na hůl největší. Obecně malíček a prostředníček drží hůl nejmenším tlakem.

 

Vysvětlili jsme si tři základní úchopy golfové hole a je na vás, který zvolíte. Pokud si nebudete s úchopem vědět rady, tak mě neváhejte kontaktovat a můžeme při lekci golfu držení hole nastavit do nejlepší varianty.

Vaše Anna Nicole

 

foto: Anna Nicole / RubconStock.cz

golfové slevy

Napsat komentář