Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Září 2020

komentáře

0
 20 září, 2020
 0

Jak správně vybrat golfový driver

 

Driver je velice důležitá hůl, která vám rozehraje zhruba 14 z 18 jamek. Ovšem mnoho hráčů přeceňuje její význam. Místo, aby se soustředili na důležité hole jako je SW, P či putter, hole které vytvářejí výsledné skóre, trénují nejvíc driver. Přesto je důležitý. Díky driveru se můžete dostat do dobré výchozí pozice pro druhou či třetí ránu na green. Bohužel mnoho hráčů má špatný driver, který jim spíše ubližuje, než aby jim pomáhal.

Většina hráčů se snaží přiblížit se svým idolům na PGA Tour a kupují si příliš tvrdé shafty a to je ve výsledku kontraproduktivní. Samozřejmě v případě, že shaft na driveru bude příliš měkký také není dobré. Proto je ideální si dojít za profesionálem, či do golfového obchodu a nechat si poradit.

V dnešní době je celkem jedno jaká značka driveru vás osloví. Reklama vám stejně řekne, že právě ten jejich driver vám přidá minimálně 15 metrů navíc. Ale pojďme od reklamních triků k praktickým věcem.

První faktor, který je třeba zjistit, je rychlost hlavy hole. Podle ní můžete určit alespoň zhruba, jakou tvrdost mát shaft mít. Dalším faktorem je rychlost míče a tzv. smash faktor. V ideálním případě v případě u muže ve středním věku se dostaneme na hodnoty někde kolem 95 mil v hodině s holí, 130 mil v hodině letu míče a zhruba 1,45 smash faktor. To by byla zhruba hodnota odpovídající Regular shaftu. Přesto mnoho takových hráčů hraje se Stifem a tím se připravují o přesnost i o vzdálenost.

Níže je orientační tabulka, kde vidíte rychlost hlavy hole a jaký shaft je k takové rychlosti ideální

Pod 75 mil v hodině Dámský shaft Do 150 metrů
76-85 mil v hodině Seniorský/A/M Do 175 metrů
86-100 mil v hodině Regular shaft Do 230 metrů
101-112 mil v hodině Stiff shaft Do 250 metrů
113 a více mil v hodině X stiff shaft Tour Nad 250 metrů
Přečíst nyní  Hledíme do golfového roku 2021

 

Je proto dobré, jít si vyzkoušet golfový analyzátor švihu, který vám řekne přesné hodnoty vašeho úderu. To je také vzletový úhel, úhel přiblížení hole k míči, rovinu švihu. Toto vše ovlivňuje nastavení driveru, abyste využili jeho potenciál a zbytečně nepřicházeli o metry či o přesnost.

foto: Anna Nicole / Rubconstock.cz

Napsat komentář