Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

3 Říjen 2021

komentáře

0
 3 října, 2021
 0

Víte co je v golfu výraz „Gapping“?

Tento výraz pochází z angličtiny, kdy slovo „gap“ znamená mezera. Tak bychom to mohli přeložit jako mezerování.  Tedy gapping znamená, že každý hráč by měl mít určitou mezeru mezi holemi, které používá. Většinou se jedná zhruba o 10 metrovou mezeru mezi různými holemi. Tedy když sedmičkou  železem hrajete 120 metrů, tak byste měli osmičkou železem hrát jen 110 metrů.

Proč je tedy gapping tak důležitý?  Pokud nevíte, kolik přesně hrajte metrů jednotlivými golfovými holemi, tak nemůžete zahrát správný výsledek. Navíc když budete mít vzdálenost 115 metrů a je to mezi sedmičkou a osmičkou železem, měli byste vědět, jakou zvolit hůl a jak moc do ní udeřit.

Díky tomu, že budete vědět, kolik hrajete každou holí, získáte velkou výhodu před ostatními golfisty. Pokud chcete zjistit, kolik přesně hrajete a jak sestavit set golfových holí tak, aby vám ideálně seděl, tak navštivte profesionála nebo fittingové centrum, kde vám odborník nastaví  složení holí tak, abyste mezi nimi měli správné rozdíly .

Většina golfistů má problém právě v této oblasti. Hrají 7 železem 140 metrů, ale 5 železem jen 150 a tak nemohou správně zahrát na grýn. Je třeba upravit vybavení nebo techniku tak, aby byl mezi každou holí rozdíl zhruba 10 metrů.

Přečíst nyní  Tipy na zimní golf

Comments are closed.