Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Srpen 2021

komentáře

0
 20 srpna, 2021
 0

Proč je někdy lepší mít v bagu jen 12 či 13 holí

 

Možná se vám to zdá bláznivé, mít v golfovém bagu méně holí než plný počet. Ale má to hned několik důvodů, proč je někdy lepší mít méně holí než plný počet. Hlavním důvodem je, že pokud jste začínající či lehce pokročilý golfista, tak zřejmě budete mít v bagu hole, se kterými hrajete stejné vzdálenosti.

Právě vzdálenost je jeden z největších důvodů, proč se zamyslet nad počtem a rozložením golfových holí, které máte v bagu. Hlavní je mít mezi údery mezeru u každé hole stejnou. Tedy řekněme 10 metrů je ideální mezera mezi každou holí. Tedy když budete hrát 7 železem 120 metrů, tak byste měli hrát 6 železem 130 a 8 železem 110. Ale bohužel mnoho golfistů má v bagu hole, kterými hrají stejné nebo velice podobné vzdálenosti. Například 4 železo a 5 dřevo může být podobné, a pokud jedním hrajete 160 metrů a druhým 165 je zbytečné tolik holí na stejnou vzdálenost.

Je třeba abyste si vyzkoušeli se kterou holí jste přesnější a tu druhou můžete vyřadit z výbavy. Navíc si tak uděláte prostor pro možnou modifikaci vašeho rozložení holí. Když budete hrát na hřišti, které znáte tak si vyzkoušejte počítat vzdálenosti a to hlavně na parech tři, kde je například třeba zahrát 180 metrů na grýn. Pokud máte jednu hůl (4 železo) na 160 metrů a druhou hůl (3 dřevo) na 200 metrů, tak je třeba se zamyslet nad lepším složením holí pro dané hřiště.

Zkuste zařadit například 4 hybrida místo dlouhých želez a třeba i 5 dřevo, které zaplní mezeru mezi hybridem a 3 dřevem a bude to i vhodná hůl na dlouhé pary 3. Vyzkoušejte tak jít do fitting centra, kde vám přesně změří vzdálenosti každou holí a vy si tak budete moci ideálně sestavit hole do bagu.

golfové slevy

Napsat komentář