Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

2 jednoduché rady, které vám zajistí více úspěšných patů

18 Srpen 2021

komentáře

0
 18 srpna, 2021
 0

2 jednoduché rady, které vám zajistí více úspěšných patů

To, že dobré patování zajišťuje dobré výsledky si ani nemusíme říkat. Ale někteří si myslí, že je na patování něco nadlidsky složitého a nedá se pořádně naučit. Ale nemusí to být zase až tak těžké jak si myslíte. Samozřejmě vás nenaučím hrát jen jeden pat na jamce, ale možná po tomto krátkém článku budete na obtížnost patování pohlížet jinak.

Udělejte patování jednodušší

K patování se dá napsat několik knih a přesto by to nemuselo stačit, ale snažme si to zjednodušit. Představte si, když jste hráli svůj třetí, čtvrtý nebo dokonce pátý pat na grýnu. Tak jste nepřemýšleli příliš nad tím kam vám míří ramena, jak máte rozloženou váhu či v jakém přesném předklonu jste. Prostě jste se postavili a odehráli ránu do jamky. Zkuste to i při prvním patu. Ano! Tak jednoduché to může být. Někteří hráči příliš dbají na správnou techniku, že zapomínají míček jednoduše udeřit. Dostávají se tak pod tlak a jsou pod takovým stresem, že tělo nehraje přirozeně a tak míček s největší pravděpodobností do jamky spadnout ani nemůže.

 

Míření je klíč

Míření je důležité, ale v tuto chvíli mám na mysli patku hole, která musí mířit tam, kam chcete hrát. Pokud vám patka hole nemíří přesně na místo, kam chcete míček odehrát, tak tam s největší pravděpodobností nepojede. Proto je třeba naučit se správně položit za míč patku hole. Trénovat to můžete například díky mířícímu provázku pod kterým patujete a díky tomu víte kam přesně patka hole míří.

Přečtěte si také:  Co jste možná o patovaní nevěděli

Díky těmto dvěma jednoduchým radám se můžete stát mnohem úspěšnějším hráčem na grýnu než jste si mysleli. Je to vlastně jednoduché. Sejně jako nepřemýšlíte příliš u odpalu, tak stejně tak postupujte u patování na grýnu. Samozřejmě to nevylučuje dostatečný trénink na cvičném grýnu během vašich tréninkových dnů.

Napsat komentář