Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

15 Srpen 2021

komentáře

0
 15 srpna, 2021
 0

Jak se zbavit stresu na prvním odpališti!

 

Asi většina golfistů má problém s odpalem na první jamce. Je to stresující moment, kdy se na vás může koukat mnoho lidí, odehráváte golfový míček v blízkosti klubovny, kde je na vás vidět ze všech stran a vy si nechcete udělat ostudu. To vše a možná mnohem více prožívá mnoho golfistů při prvním odpalu a nemusí tomu tak být, pokud se naučíte správný postup, který si v krátkém článku představíme.

 

Pokud se chcete zbavit stresu, který vás provází na prvním odpališti, tak je třeba na to jít systematicky a snažit se dělat naučené kroky, které budete dělat následně podvědomě a díky tomu snížíte stres, který vám způsobují okolnosti kolem první jamky.

Tedy je to hra s vašim mozkem, a je třeba ho používat jako počítač. Tedy co zadáte za příkaz, tak to počítač (mozek) provede. Vzhledem k tomu, že mozek neumí slovo NE, tak si říci, že nesmíte zkazit úder, nebo nezahrát míček do vodní překážky je jako byste zadali program, aby mozek nasměroval míček do vodní překážky.

To lze změnit postupem a systémem přemýšlení, které tak naprogramuje mozek pro daný úkon. Popíšeme si kroky, které byste měli při každém úderu dodržovat, abyste dokázali snížit stres.

  • Když přijdete na odpaliště, tak si rozmyslete, odkud budete hrát míč a položte ho na zem. Následně si stoupněte za míček a snažte se zamířit. Snažte si zapamatovat co je za cílem, kam chcete hrát (strom, sloup, komín atd) a na vteřinku si zavřete oči a zapamatujte si obraz pohledu, který je na váš cíl.
  • Následně si udělejte cvičný švih, který je třeba dokončit až do pozice šampióna (dokonale provedený finiš) a při té příležitosti si zkontrolujete opět objekt za cílem, které jste si v prvním kroku vyfotili do podvědomí.
  • Následně zaujměte postoj dle postupu, který jste se naučili a je to něco jako váš rituál. Naposledy zkontrolujte cíl a vizualizujte si místo na které má míček letět. Můžete si opět na malou chvilku zavřít oči a představit si v hlavě místo na které má míček směřovat.
  • Následně proveďte úder, ale pouze s představou cíle, který máte v hlavě. Nesnažte se nikam mířit, ovlivňovat švih, a jen se snažte dokončit úder až do pozice šampiona. A uvidíte, že míček poletí přesně tam, kam jste si naplánovali.
Přečíst nyní  Koutek golfových pravidel: mohu použít dvě markovátka?

Tento postup se nejdříve naučte na cvičné louce a uvidíte, jak se vám zlepší golfové údery a sníží stres z odpalu na první jamce. Je to technika, kterou se dokáže naučit každý golfista a je velice účinná. Nechte si ale dostatečný čas na trénink tohoto postupu abyste dokázali systém přenést na hřiště. Napoprvé to samozřejmě nemusí fungovat. Je třeba mít vše dostatečně natrénované.

golfové slevy

Napsat komentář