Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Únor 2021

komentáře

0
 10 února, 2021
 0

Jak přenést hru z cvičné louky na hřiště

 

Máte pocit, že vám to na cvičné louce skvěle jde a na hřišti to nejste schopni prodat? Pak nejste rozhodně jediní. S tímto zápasí mnoho hráčů. Ale existují rady,  jak přenést hru z cvičné louky na hřiště. Navíc je to často někdy i jen pocit, kdy na cvičné louce trefujete míčky a už se tolik nesoustředíte, kam přesně padají a jestli by i na hřišti opravdu dopadly do místa, kam si přejete

Dokonalý cvičný švih

Možná se to zdá jako jednoduchá rada, ale mnoho hráčů nedělá správně cvičný švih. Není důležité, jestli při něm trefíte trávu nebo uděláte nějakou chybičku. Ale je třeba si představit, že hrajete opravdový úder a soustředit se na celý švih včetně dokonalého dokončení abyste nasimulovali to, co chcete následně udělat. Navíc se říká, že trefit se napodruhé umí každý. Tak to tak berte, že cvičný švih je první pokus a s míčem je to již druhý pokus.

Dodržujte pre-shot rutine

Nezapomínejte ani dodržovat rituály, které jsou před úderem potřeba (tzv. pre-shot rutine). Postup jako zamíření, správné zaujetí postoje, startovací pistole švihu (impuls, který používáte ve chvíli, kdy chcete zahájit pohyb. Například nádech, pohyb nějakým svalem či cokoli jiného),

Myslete pozitivně

Amatérští hráči často myslí negativně. Tedy vidí spíše špatnou ránu, která končí ve vodní překážce nebo vysoké trávě. Tedy soustředí se na to, kam nechtějí zahrát. Ale mozek neumí „NE“. Proto neustále myslete na úder, který chcete zahrát a věřte si.

Nestresujte se špatným úderem

Každý občas zahraje špatný úder. Tak se tím příliš nenechte rozhodit. Když ztratíte míč, tak ho zbytečně dlouho nehledejte. Raději si vezměte nový a pokračujte dál. Není tak velká tragédie ztratit míč.

Přečíst nyní  Zachovejte si délku drajvů i ve vyšším věku

Užijte si zábavu se spoluhráči

Vůbec to nejdůležitější je si to užít. Užívejte si společnost vašich spoluhráčů a hlavně svou hru. Často vídám na hřišti hráče, kteří se mračí a nadávají. Ale proč? Přeci jde o zábavu a sport, u kterého by se měl člověk uvolnit a vyčistit si hlavu. Proto si golf hlavně užívejte.

Napsat komentář