Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 Únor 2021

komentáře

0
 8 února, 2021
 0

Co mohou způsobit špatně zvolené golfové hole?

 

Už jsem psala o club fittingu, který může zlepšit váš golf. Ovšem mnoho golfistů dělá tu chybu, že se přeceňuje a kupuje si špatné hole. Začátečník by proto neměl hrát s tzv. žiletkami, které pro něj nejsou rozhodně vhodné. Ale také délka a nastavení úhlu LIE může způsobovat nejen špatnou hru, ale také zdravotní problémy.

Příliš dlouhé či krátké hole

To je velký problém, který může zranit vaše záda. Příliš dlouhá či příliš krátká golfová hůl vás dostane do neobvyklého postavení páteře při postoji a to má následně vliv na rotaci. Při rotaci je možné, že až moc zatěžujete záda a tak dochází k jejich poškození. Proto je třeba vybrat ideální délku shaftu, který vám bude vyhovovat. Každý máme jiné dispozice a dobrý profesionál vám s výběrem může pomoci a ideálně ve spolupráci s fyzioterapeutem.

Příliš tvrdý shaft

Měkký shaft vám může způsobovat rány, které se točí směrem doprava. Ovšem příliš tvrdé shafty způsobují nejen kratší údery, ale také přílišnou zátěž pro klouby v zápěstí, lokti a ramenou. Tím, že budete hrát často s příliš tvrdým shaftem, tak můžete dosáhnout golfového lokte a přetížení šlach, které se může stát chronické. To nedoporučuji, protože se taková zranění či opotřebení velice těžko léčí.

Žiletky nebo cavity bag

Pokud se budete snažit přiblížit k profesionálům, tak doporučuji hrou a ne výbavou. Tedy pokud nejste výkonnostní hráč a pravidelně se nestaráte o svou fyzickou kondici, tak vám žiletky mohou ublížit stejně jako příliš tvrdý shaft. To, že vám to na hřišti nepůjde podle vašich představ, je další, i když ne tak závažná nevýhoda nevhodných holí. Proto se nepřecenujte a raději si nechte poradit v dobrém fitting centru nebo od profesionála.

Přečíst nyní  Mauricius – golfový ráj bez kompromisů

Špatně zvolený grip

Tady se jedná spíše o hru než o zdraví. Tedy v případě, že budete mít nesprávnou tloušťku gripu, tak se může stát, že vám míče budou zatáčet do stran jen právě díky tomu. Další věcí je, že budete až příliš zatěžovat prsty, kde se můžete také dočkat přetížení šlach.

Image by Gerard De Mooij from Pixabay

Napsat komentář