Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Rekreační golfisté dělají chyby u vybavení, které profesionálové nikdy neudělají

27 Leden 2021

komentáře

0
 27 ledna, 2021
 0

Rekreační golfisté dělají chyby u vybavení, které profesionálové nikdy neudělají

 

Profesionálové by se zřejmě nikdy nedopustili chyb, které dělají rekreační golfisté u vybavení. Golf je natolik obtížný, že byste se měli vyvarovat zbytečným chybám, které vám mohou zhoršovat výsledky. Řekneme si tři důležité věci, které je dobré mít v pořádku.

Čisté drážky

Starejte se o své golfové hole a ony se vám za to odvděčí. Je třeba, abyste měli naprosto čístou úderovou plochu a drážky po co nejlepší údery. Bez čistých drážek není možné zahrát kvalitní úder. Díky drážkám dosáhnete i dostatečné zpětné rotace. Míč se při úderu pohybuje směrem nahoru po úderové ploše a díky drážkám se roztočí. Proto je třeba mít drážky a úderovou plochu hole vždy v dokonalé čistotě. Na vyčištění drážek můžete použít tee nebo speciální kartáček s kovovými hroty, které je dokonale vyčistí. Ale pozor, abyste si zbytečně nepoškrábali hůl.

Správné sestavení holí

Mnoho rekreačních golfistů má nesprávně sestavenou sadu golfových holí. Mají v bagu hole, které zahrají ten stejný úder. Když hrajete pětku železo na 150 metrů a máte v bagu i 24 stupňový hybrid, tak máte dvě stejné hole, z nicž jedna je zbytečná. Stejně tak často vidím špatné složení krátkých holí. Lofty PW 44 a 52 a 60. To také není ideální rozložení holí. Každá hůl by měla být zhruba o 4 stupně od té druhé. Tak, abyste měli možnost hrát různě dlouhé údery. Správně sestavená sada holí vám může zlepšit výsledky na hřišti.

Správná tlouštka gripu

Další chybou, kterou rekreační golfoví nadšenci dělají, je volba gripu. Pokud máte příliš silný nebo naopak slabý, tak to může být problém. Grip totiž může ovlivňovat let míče. Příliš tlustý grip způsobuje slice a příliš hubený může způsobovat údery do leva. Neplatí to samozřejmě na 100%, ale i tak je třeba dbát na správnou tlouštku gripu. Zajděte tedy ideálně do fitting centra, kde si můžete s profesionálem nastavit ten nejlepší grip pro vaše hole. To samé platí u patru, který je možné osadit mnoha druhy gripu a je na vás, abyste si vybrali ten nejvhodnější pro vás.

Přečíst nyní  Proč Hideki Matsuyama zastavuje při švihu v nápřahu?

golfové slevy

Napsat komentář