Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

26 Leden 2021

komentáře

0
 26 ledna, 2021
 0

Přestalo se vám v průběhu hry na hřišti dařit? Co s tím?

 

Skoro každému golfistovi se stalo, že mu v průběhu hry přestalo dařit. Je to jev, který zažívají nejen amatérští golfisté, ale také ti profesionální. Každý se se situací vyrovnává jinak a snaží se vrátit zpět do tempa a do svého dobrého švihu. Co tedy s tím, když vám to přestane náhle na hřišti švihat?

Neexistuje zřejmě jedna rada, která by vás spasila v průběhu hry, ale dá se s tím pracovat. Je třeba se vrátit k základům a nikam se netlačit. Mistrem v tomto byl španělský golfista Seve Ballesteros, který dokázal i v momentě, kdy mu to nešlo, turnaj vyhrát.

Většina přičin toho, že vám to přestane jít, je tzv. časová osa, která vám zníčí švih. Nemusíte se bát, rozhodně jste nezapomněli správně švihnout, nebo nezapomněli, jak správně trefit míč. Jen se změnila doba provedení nějakého úkonu, který běžně děláte.

Vrátit se tak se svému švihu je otázkou jednoho postupu. Snažte se vrátit zpět ke správné přípravě před úderem. Udělejte dokonalý cvičný švih a soustředte se na zakončení švihu a tempo. Zapomeňte na to, co si myslíte, že děláte špatně a nesnažte se švih při hře opravovat!  Ale naopak vraťte se k činnostem, které děláte běžně. Tedy postup – výběr hole, zamíření, zaujmutí postoje, cvičný švih, založení, spouštěč švihu, švih a myšlenka na dokonalý prošvih. Díky tomu se můžete vrátit zpět na tzv. časovou osu, na kterou jste normálně zvyklí.

Tedy časová osa znamená, že jste například vynechali míření a již nemáte ten správný čas na přípravu. Nebo máte rychlejší nápřah než normálně. Či nedotahujete správně prošvih. A mnoho dalších věcí, které vám změní rozložení času pro každý úder. Proto je třeba se do této časové osy vrátit a následně příjde i dobrý výsledek s kvalitním švihem a údery.

Přečíst nyní  Lepší patování díky AimPoint? 30 vteřinový kurz

Image by June Laves from Pixabay

Napsat komentář