Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

28 Leden 2021

komentáře

0
 28 ledna, 2021
 0

Jak daleko zahrát první pat od jamky?

 

Asi každý golfista i profesionál vám řekne, že když hrajete tzv. leg putt, tak je třeba přihrát první pat ze vzdálenosti 5 či 12 metrů tak, abyste byli schopni dalším patem zahrát do jamky. Vyhnete se tak trojpatům a budete tak mít mnohem lepší výsledky.

Samozřejmě musíme počítat s tím, jestli hrajete z kopce dolu či naopak vzhůru. Na obrázku vidíte označeno zeleným křížkem jaký je rozdíl mezi mediánem vzdálenosti od jamky při patování z kopce dolu či naopak do kopce.

Foto

Také jsem psala:  Méně trojpatů díky systému 70/30

 

Obecně lze říci, že je třeba dostat míček do vzdálenosti zhruba 6% vzdálenosti, ze které patujete první pat. Tedy z deseti metrů je třeba se dostat do okruhu zhruba 60 cm od jamky. A tak dále. Tato hodnota se ukázala jako nejvhodnější na základě průzkumu s 50 profesionálními hráči. Tedy pokud máte 20 metrový pat, tak lze předpokládat, že míček přiblížíte do dvou metrů od jamky a méně.

Díky tomuto principu si můžete představit, že jamka je v případě, že patujete z deseti metrů, neuvěřitelných 60 cm velká. Tedy více jak půl metru velká díra, kterou není možné netrefit. To vám pomůže i psychicky, když si něco takového představíte a nebudete se tak stresovat, že jste nezahráli přímo do malé jamky.

Přečíst nyní  Patrick Reed má opravdu problém! Staví si hrad z písku
golfové slevy

Napsat komentář