Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

29 Listopad 2020

komentáře

0
 29 listopadu, 2020
 0

Co byste měli vědět o golfové výbavě

 

Golfistů je mnoho druhů a to od těch co se vyznají naprosto dokonale ve vybavení až po ty co téměř nepoznají rozdíl mezi patrem a hybridem. Každý golfista také přistupuje k vybavení jinak. Stejně tak jako ke hře jako takové. Někdo chce neustále to nejnovější vybavení a někomu stačí 20 let stejné. Stejně je to s volbou značky, kdy někteří golfisté jsou věrní stále stejné a někteří mají směsku různých značek. Co by si ale golfisté měli uvědomit ohledně vybavení, si vysvětlíme v dnešním článku.

Nové neznamená vždy lepší

Mnoho golfistů jde s trendem a neustále hledají novinky a nakupují to, co právě bylo vyrobeno. Samozřejmě každým rokem jde technologie dopředu a můžeme spekulovat o tom, jestli jsou hole každým rokem lepší a lepší. Ovšem hlavním faktorem, na který je třeba hledět, je jak co nejrychleji dostat míček do jamky. A proto je třeba se rozhodnout, jaké hole jsou pro vás ty nejlepší a jich se nějaký ten rok držet. Neustále si zvykat na nové hole také není to nejlepší.

 

Nastavitelnost může pomoci

Stejně tak jako když si pořídíte auto nebo si nějaké půjčíte, tak si do něj sednete a nastavíte si sedadlo, zrcátka a volant do takové pozice aby vám co nejlépe vyhovovala. Tak je to i s golfovou holí. V dnešní době je většina driverů nastavitelných a proto si můžete upravit hůl tak, aby vám vyhovovala. Proto nastavení hole nepodceňujte

Design patru může ovlivnit váš výsledek

U patru je to právě dobrý pocit, který vám může umožnit zahrát méně patů. Díky tomu, že se budete cítit při hře s určitým patrem dobře, můžete hrát lépe. U této hole je její výběr velmi individuální a to u každého hráče. Také záleží na tom, jak pohyb při patování provádíte. Pokud budete hrát blade patry, tak to vyhovuje hráčům, kteří provádí pohyb holí více do obloučku. Pokud se vám více líbí styl půlměsíc (mallet putter)  tak je třeba provádět pohyb holí rovněji. Proto by vám také profesionál měl navrhnout nejlepší patr podle vašeho pohybu holí, tak abyste mohli dosáhnout co nejlepších výsledků.

Přečíst nyní  Co dělat, když nemáte před hrou čas na rozehrání?

Golfový míček není jen míček

V dnešní době je technologie tak daleko, že každý druh míče je naprosto odlišný. Jednak se liší počtem dimplů, jejich rozložením a hlavně vnitřkem. Může se jednat o dvou, až pěti vrstvé míče, kdy každý má jiné vlastnosti. Proto nakoupit vylovené míče v pytlích po 100 kusech je sice finančně výhodné, ale vaší hře to nijak nepomůže. Míč a jeho tvrdost také ovlivňuje pocit při úderech, který je velice důležitý. Hlavně u patování je třeba, abyste hráli stále stejný míč a získali tak nejlepší cit pro vzdálenost.

Špatně nastavené golfové hole

Další věcí, kterou golfisté často podceňují je fitting, kdy vám vyškolený profesionál nastaví golfové hole na míru přesně k vašemu švihu a postavě. Bez dobře upravených holí nemůžete dosáhnout nejlepších výsledků. Příliš lehké hole, příliš těžké, měkké nebo naopak tvrdé vám mohou spíše ublížit než vám pomoci. Proto doporučuji pravidelně, alespoň jednou za rok zajít na měření holí.

Čistota je základ

Jste golfista, který si za celý rok umyl hole tak dvakrát? Pak se připravujete o údery, které můžete holemi dosáhnout. Pro lepší rotaci míče je třeba mít neustále čisté drážky a pro lepší pocit při úderu je dobré mít také čistý grip. Díky čistému gripu nebudete muset mít obavu, že se vám hůl v ruce pohne. To vám dá daleko více jistoty do úderu. I přesto, že používáte rukavici, tak dbejte pravidelně o čištění golfových holí.

Image by Gareth Willey from Pixabay

Napsat komentář