Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

28 Listopad 2020

komentáře

0
 28 listopadu, 2020
 0

Zajímavé jamky na českých golfových hřištích

 

Každému se líbí něco jiného. A tak je to také s golfovým hřiště. Jednomu se líbit může a druhému ne. Tak jsem pro vás vybrala pár zajímavých jamek, které stojí za zmínku. V Čechách najdete určitě mnoho zajímavých jamek, které jsem do seznamu nepřidala, ale ráda bych s vámi podělila o ty, které připadají zajímavé mně.

  1. jamka Golf Club Karlštejn – par4

Ne příliš dlouhá druhá jamka na Karlštejně je rozhodně zajímavá na to aby si zasloužila místo mezi nejzajímavějšími jamkami. Jedná se o 312 metrů dlouhou jamku z velkého kopce, kde hráč má několik strategických variant jak tuto jamku zahrát. Můžete riskovat a trefit grýn rovnou první ranou, ale čeká na vás nástraha v podobě vodních překážek a hranice hřiště. Ti, co nejsou tak odvážní, musí hrát jamku prvním úderem na plato, které je vzdáleno od jamky zhruba 60-120 metrů odkud teprve zasahují grýn druhou ranou. Je to tedy jamka heroická, kde se může hodně získat ale také hodně ztratit.

  1. jamka Royal golf club Mariánské lázně – par 4

Tato jamka také není z těch nejdelších (380 metrů), ale dokáže potrápit svým designem. První úder se většinou hraje před říčku, která je ve vzdálenosti zhruba 210 metrů, jelikož snaha o její přestřelení prvním úderem bývá dost často neúspěšná a navíc vám nepřinese žádnou výhodu. Druhý úder hrajete do kopce zhruba ze 150 metrů na grýn, který chrání trojce bankrů, které rádi hráče trápí. Je to jamka technická a dobře na ní hrají hráči, kteří postupují takticky.

  1. jamka Golf club Pyšely – par 5

Tento ne příliš dlouhý par 5 měřící 498 metrů z bílých odpališť je záludný především při odpalu. Po levé straně na vás čeká hustý les a po pravé straně svah, který odvádí míčky do vysoké trávy, kde vám při druhé ráně bude vadit ostrůvek stromů, který je právě před tímto svahem směrem ke grýnu. Dlouzí hráči se mohou pokusit atakovat grýn již druhou ranou, ale raději se vyplatí taktika kratšího odpalu na střed ferveje a druhou ranou se přiblížit na zhruba 100 metrů od grýnu. Zde není třeba nijak riskovat, jelikož zde můžete hned po prvním úderu hodně ztratit.

  1. jamka Golf club Konopiště/ Radecký par 5
Přečíst nyní  Ani golfovým profesionálům se nedaří vždy!

Další z jamek, kde můžete získat nebo hodně ztratit. Čtyřka na Konopišti je parem pět, který je možné hrát pouze na dva údery na grýn. Čeká však na vás úzká jamka v lese, kde navíc ztěžuje trefení ferveje obří bunker na pravé straně. Proto raději doporučuji hrát strategicky a z odpaliště vzít železo a umístit míč na střed ferveje. Následně přestřelit zúžené místo v půlce jamky a získat tak třetí úder z příjemných 50-80 metrů ke grýnu.

  1. jamka Golf clu Mstětice – par 3

Dnešních pět zajímavých českých jamek zakončíme krátkým parem 3 se 120 metry na hřišti ve Mstěticích. Zdánlivě lehká jamka, která ovšem skrývá mnoho nástrah. Jamka je do kopce a grýn je celkem malý a navíc zvlněný. Za grýnem na vás čeká hranice hřiště a pokud se jí budete bát a zahrajte příliš krátký úder nebo úder s přílišným zpětným spinem, skončíte v extra hlubokém bunkeru před grýnem, odkud se budete jen těžko dostávat. Byli zde hráči, kteří zde zahráli i 15 úderů. Doporučuji tuto jamku hrát na pravou stranu grýnu, kde je grýn nejrovnější a největší bez závislosti kde je jamka v daný den umístěna. Na parech 3 je třeba soustředit se na klidný par a nesnažit se za každou cenu skórovat.

Toto byl krátký výčet pěti zajímavých českých jamek, které můžete na českých hřištích potkat. V dalším pokračování série článků o zajímavých jamkách vám představím další, které stojí za zmínku.

 

Image by Robert Forster from Pixabay

Napsat komentář