Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

26 Listopad 2020

komentáře

0
 26 listopadu, 2020
 0

Bez stresu se hraje golf lépe!

 

Nadpis je možná trošku zavádějící, ale přesto se dnes zaměříme na stres a nervozitu, kterou si sami vytváříte nároky, které na sebe kladete. Na golfu je důležité, abyste hráli s pocitem, že nejste pod tlakem, a když už pod ním budete, tak si ho sami nezvětšujte. Jak to udělat? Dám vám příklad pro uvědomění si, jak sami na sebe vytvoříte stres.

Představte si, že otestujete sami sebe na putting greenu. Okolo jamky si dejte čtyři týčka, ze kterých vytvoříte čtverec o průměru zhruba 20 centimetrů. Následně si vezměte pět míčků a postupně se snažte zahrát všechny míče do této výseče ze vzdálenosti 3-5-7-10 metrů a zapište si úspěšnost.

Jak zlepšit krátké paty jsme řešili zde:  10 důvodů proč nedáváte krátké paty

 

Následně si udělejte druhý čtverec, ovšem tentokrát s průměrem jeden metr. Tedy o mnoho benevolentnější výseč pro umístění míčků. Vyzkoušejte znovu zahrát z různých vzdáleností do této výseče a zapište si výsledek.

Na konec porovnejte výsledky z obou testů a určitě zjistíte, že jste byly mnohem úspěšnější u druhé varianty než při první variantě.  Díky tomu se nebudete dostávat pod příliš velký tlak u delších patů.

Obecně je dokázáno, že když na sebe budete klást příliš velké nároky a budete se obávat chyby, tak nedokážete prodat na hřišti svůj potenciál. Tedy v případě, že si zvětšíte prostor pro chybu, budete patovat na hřišti mnohem lépe a nebudete hrát tolik trojpatů. A navíc z necelého metru od jamky se dá zahrát míček do jamky s velkou jistotou, aniž by musel skončit jen pár centimetrů.

Díky tomuto systému nebudete zdaleka tolik pod tlakem při hře a naopak se vám výsledky zlepší. Necháte tak váš talent a tělo udělat práci za vás a nebude výsledek ovlivňovat hlavou. Stejný systém můžeme aplikovat u drajvů či dlouhých ran.

Přečíst nyní  Překonejte hranici 100 úderů. Golf pro začátečníky

Image by HeungSoon from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář