Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

25 Říjen 2020

komentáře

0
 25 října, 2020
 0

10 důvodů proč nedáváte krátké paty

 

Krátké paty jsou obecně dost ošidné. Každý má představu, že by měl skórovat z krátké vzdálenosti. Ale ono to tak často není. Proto jsem pro vás vybrala deset důvodů, proč se stane, že minete hodně krátkých patů při hře. Možná si je ani neuvědomujete, ale není v tom žádná velká věda.

 

  1. Zamíření hlavou hole

Abyste byli schopni zasáhnout více úspěšných patů, je třeba mít naprosto přesně namířenou hlavu patru tam, kam chcete hrát. Dost často se stává, že hráči míří mimo cílovou linii. Proto se naučte správně mířit. Pomoci vám v tom pomůže drill, kdy si zapíchnete dvě tyčky do grýnu (jednu za jamku a jednu za míček), natáhnete provaz a přesně pod ním budete patovat. Stačí vzdálenost zhruba do 2-3 metrů.  (můžete vyzkoušet jednoduchý drill na lepší patování)

  1. Špatný kontakt

Jako každou hůl, je třeba patr trefovat přesně ve středu úderové plochy. Jinak bude míček cestovat jiným směrem než si přejete. Navíc patr nemá zaoblenou úderovou plochu jako driver a proto se vám nebude vracet zpět na cílovou linii. Drillem může být umístění dvou gumiček na patr tak abyste měli střed hole přesně vymezen a naučit se tak patovat bez toho, abyste trefili gumičky. Více v některých z mých článků v golfových lekcích.

  1. Nesprávná pozice míče

Dalším faktorem, který ovlivňuje přesnost úderu je umístění míče v postoji. Mnoho hráčů vlastně ani neví, kde přesně mít míček umístěn v postoji a proto se stává, že míček po úderu se až moc rozskáče a díky tomu nemůže i z krátké vzdálenosti spadnout do jamky.

  1. Příliš pohybu těla

Přílišný pohyb při patování  způsobuje nepřesnosti. Je třeba naučit se patovat bez toho, aniž byste během patování pohybovali nohama, rameny či vrškem těla. Drill na přílišný pohyb těla je jednoduchý. Při patování si opřete hůl o pravý bok jen lehce tak aby téměř spadla. Díky tomu tak při patování budete stát naprosto perfektně, pokud hůl při odehrání míče nespadne.

  1. Špatně přečtený grýn

Mnoho hráčů špatně čte nerovnosti grýnu. To způsobuje, že i krátký pat nespadne do jamky. Čtení grýnů je samo o sobě dost obtížnou  záležitostí. Proto doporučuji navštívit profesionálního trenéra a věnovat alespoň jednu až dvě lekce pouze čtení grýnů, díky čemuž dáte mnohem více krátkých patů.

  1. Příliš rychlý pohyb

Příliš rychlé tempo při patování způsobuje nepřesný pohyb a také neúspěšnou ránu. Proto je třeba trénovat dostatečně tempo při krátkých patech. Nechte si alespoň jednu vteřinu na provedení celého pohybu. Díky tomu, že váš pohyb bude trvat na každý pat vždy jednu vteřinu, získáte dostatečnou důvěru v úder a díky tomu uspějete u více krátkých patů. Na tempo můžete vyzkoušet drill se zavřenýma očima

  1. Příliš práce zápěstím

Mnoho amatérských golfistů, patuje tak, že míček odehraje pouze zápěstím. To je dost nepřesné a nikdy tak neudržíte správný pohyb patru. Proto se naučte patovat tak, abyste nepoužívali při patování zápěstí. Ideální drill na pevné zápěstí je opačné držení patru. Díky tomu že levá ruka bude níže, daleko lépe uvidíte, jestli se zápěstí prolomí nebo ne.

  1. Špatný patr

Možná jde pouze o prozaickou chybu a to, že jste si vybrali špatný patr. Každý má oblíbené patry a hlavně v něj musíte vložit dostatek důvěry. Také je třeba mít patr správně nastavený pro váš postoj.  Například příliš krátký patr nebo naopak příliš dlouhý patr může způsobovat nepřesnosti. Proto věnujte dostatek času výběru správného patru.

  1. Přeceňujete se

Myslíte si, že byste měli každý krátký pat zahrát do jamky a ono to tak není. Díky tomu  dostáváte sami sebe pod tlak a vaše svaly mohou fungovat nepřesně. Proto si raději dovolte některé krátké paty podvědomě neproměnit a budete tak více v klidu. Díky tomu můžete naopak všechny ty krátké paty dostat do jamky.

  1. Špatný finiš

Bohužel po udeření do míče se mnoho hráčů hned ohlíží, kam jejich míč jede. Ale to je třeba změnit. Snažte se alespoň dvě vteřiny po udeření do míče vydržet ve finální pozici a díky tomu získáte větší jistotu zasažení jamky. Protože pokud hned po úderu jdete hlavou za míčkem tak se může stát, že už tak činíte v momentě úderu a míč tak nasměrujte špatným směrem.

Přečíst nyní  4 tipy pro lepší golf. Hrajte přesnější a delší údery

 

foto: Anna Nicole / rubconstock.cz

Napsat komentář