Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Říjen 2020

komentáře

0
 22 října, 2020
 0

Golf fitness: proč jsem začala cvičit

 

Každý den se setkáváte s tím, že vám někdo říká, že byste měli cvičit, trénovat nebo se něco učit. A na golfu to platí dvojnásob. Bohužel musíme neustále trénovat a učit se novým věcem. Ale není třeba trávit tréninkem několik hodin denně, jak to dělají golfoví profesionálové, ale věnovat přípravě na golf alespoň deset až dvacet minut denně. Nejen speciální cviky, které jsou specializovány jen na golf, ale prospějí i vaší fyzické kondici jako takové. Takže pokud vám fyzioterapeutka nebo doktorka nařídila cvičení, tak to můžete spojit dohromady.

V brzké budoucnosti vám budu nahrávat videa i to, jak ideálně cvičit pro zlepšení golfového švihu, tak se můžete těšit na seriál „golf fitness“.

  1. Prevence zranění

Nejen kvůli delším a přesnějším úderům byste měli cvičit. Cvičení slouží jako prevence zranění, bolesti zad. Na golfu je tělo namáháno celkově, přesto je to jednostranný pohyb, který by se měl vyrovnávat a proto je třeba správná rozcvička před každou hrou, stretching po hře a navíc cvičit během dní, kdy nejdete na golf.

  1. Delší a přesnější údery

Samozřejmě díky správné fyzické přípravě dokážete míček dostat úderem do mnohem větší vzdálenosti a díky svalové paměti, která se vám vytvoří, budou údery i přesnější. Je to jako u jakéhokoli jiného sportu. Pokud nebudete věnovat dostatek času fyzické přípravě, tak nikdy nebude dosahovat takových výkonů, na které máte potenciál.

 

  1. Svalová paměť

Díky tréninku bez hole, kdy se budete  připravovat fyzicky, získáte svalovou paměť na dané pohyby. Vaše pohyby s holí tak budou přesnější a stabilnější. To je také další faktor, který ovlivňuje golfové údery. A tím je stabilita. Kromě speciálních cviků na golf, trénujte také stabilitu ve švihu. Ať už používáte balanční disky či nafukovací balóny tak budete při hře daleko přesnější svými údery.

Přečíst nyní  Proč v televizi vypadají golfová hřiště tak skvěle?

PS: stačí 10 minut denně pro zlepšení vašich výsledků až o 10 úderů.

Image by Pexels from Pixabay

Napsat komentář