Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Říjen 2020

komentáře

0
 20 října, 2020
 0

Recenze: Callaway Mavrik Max Driver

 

Každý golfista by chtěl mít driver, který mu odpustí špatně trefený úder. A proto také firma Callaway přišla s novým driverem pro rok 2020, který je vytvořený tak, aby odpouštěl co nejvíce.

Driver Mavrik je vhodný pro každého golfistu, od začátečníků  po profesionály. Podobně jak jsem psala u Driveru TSi od firmy Titleist, se snažila firma Callaway vyvinout nové technologie a výsledkem toho je Flash Face SS20, dokonalá úderová plocha, která by měla být specifická pro každý loft a model driveru. Díky tomu se nám na úderové ploše rozšířilo těžiště a díky tomu umožňuje hůl zahrát míč daleko a přesněji o nepřesném trefení do středu hole.

Úderová plocha využívá vysoce odolný Titan FS2S, který je mnohem lehčí než používali předchozí drivery Epic a díky tomu poskytují drivery Maverik mnohem větší rychlost. Navíc tento Titan je mnohem odolnější než původní konstrukce konstrukčního titanu.

Dostupné shafty pro drivery Maverik:

Project X EvenFlow Riptide 50 Graphite – Light, Regular, Stiff

Project X EvenFlow Riptide 60 Graphite – Light, Regular, Stiff, X-stiff

UST Mamiya Helium Black 4 Graphite – Light, Regular

 

 

Test:

Osobně jsem testovala tento driver s loftem 9 stupnů a shaftem Riptide 50. Údery byly o zhruba 4-8 metrů delší než s mým starším driverem Titleist D3 na shaftu Fujikura S 70 gramů. Míče ovšem létaly mnohem výše a nedosahovaly takového doběhu jako můj starý Titleist driver. Výhoda to může být pro hráče, kteří potřebují delší carry (vzdálenost kam míč dopadne) vzdálenosti a nevyžadují, aby míč moc dlouho po ferveji běžel.

Hodnoty byly celkem podobné jako u driveru Titleist (Rychlost míče 158 mph, rychlost hlavy hole 102 mph) u Maveriku to bylo (rychlost míče 159 mph, rychlost hlavy hole 108 mph) , zlepšením rychlosti se ovšem snížil tzv. Smash faktor, který klesl z 1.51 na 1.47. tedy komprese míče klesla a díky tomu se mi nepodařilo prodloužit údery o více metrů.

Přečíst nyní  Kolik zaplatíte za lekci golfu u nejlepších trenérů v USA?

Závěrem lze říci, že driver Maverik je slušný počin firmy Callaway, která se proslavila svými drivery Big Berta před zhruba 25 lety a ty staly se tak průlomem v oblasti driverů.

Drivery, které bych vám doporučila:

TylorMade SIM Max Draw

Titleist TSi2

Callaway Maverik Max Driver

golfové slevy

Napsat komentář