Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

19 Říjen 2020

komentáře

0
 19 října, 2020
 0

Bolí vás z golfu záda?

 

Mnohem více lidí trpí bolestí zad. Většinou je to z nedostatku pohybu a sedavého zaměstnání. A bohužel i mnoho lidí bolí záda právě při golfu nebo po něm. Ovšem z golfu by vás záda bolet neměla. V případě, že děláte pohyb při švihu správně, tak by se záda neměla namáhat natolik, aby vás nebolela. Je třeba také bolesti zad z golfu předcházet.

Správná rozcvička je jednou z prvních věcí, kterou můžete předejít bolesti zad z golfu. Bez správné rozcvičky je dost možné, že si záda namůžete a druhý den se sotva zvednete z postele. Je třeba věnovat alespoň 15 minut před zahájením hry protažení a zahřátí svalů.

Dalším faktorem, který způsobuje bolest zad je špatný pohyb do míče. Jakmile budete točit jen horní polovinu těla a váš švih nebude ideální tak budete trpět bolestí zad a můžete si dokonce způsobit i nepříjemná zranění.

Jako prevenci bolesti zad při golfu, berte cvičení v pohodlí vašeho domova. sekci Fitness pro golf se vám snažím ukázat, jaké jsou dobré cviky pro procvičení celého těla právě pro golfový pohyb. Stačí 5-10 minut denně pro zlepšení svalové pružnosti a odolnosti vůči zranění. Dalším krokem bude návštěva trenéra, který vám ukáže jak správně provádět švih, abyste neměli problém se zády a navíc zlepšili výsledky.

Image by Tumisu from Pixabay

Přečíst nyní  Jak změní covid-19 český golf?

Napsat komentář