Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

18 Říjen 2020

komentáře

0
 18 října, 2020
 0

2 kroky k více jedno patům.

 

Asi každý by chtěl zasahovat jamku na jeden pat. Ale to samozřejmě nejde vždy, přesto je zde možnost jak zvýšit počet jedno patů na kolo. Stačí natrénovat dva faktory, které to ovlivňují. A to správné zamíření a ideální rychlost míčku.

  1. Správný postoj a zamíření

Je důležitě, abyste měli správný postup při zakládání patru za míček. Nejdříve si položte hůl za míček a pravou rukou si patr přidržujte. Snažte se namířit patr tak, aby mířil směrem na místo, kam chcete míček zahrát. Následně chyťte patr oběma rukama.

Dalším krokem bude postoj. Stoupněte si s nohama k sobě a tak, aby špičky nohou mířily kolmo na patr. Následně se předkloňte a rozkročte se na šíři ramen. Díky tomuto přístupu k míči budete mít naprosto přesně namířeno na místo, kam chcete míč zahrát.

  1. Trénink vzdálenosti

Dalším faktorem, který vám může zvýšit počet jednopatů je dokonalá rychlost patu. Vyzkoušejte si trénink, kdy si kolem jamky zapíchnete týčka do vzdálenosti zhruba 50 cm aby vytvořiyi kruh. Následně si rozmístěte míčky na 2-4-6-8-10 metrů a snažte se následně zahrát míčky tak aby, skončily buď v jamce nebo uvnitř okruhu z týček.

S přibývající vzdáleností se snažte zvětšovat nápřah i prošvih a zrychlovat pohyb patru. Obecně se dá říci, že ideální trvání úderu je zhruba jedna vteřina. Tedy na kratší paty kratší a pomalejší pohyb. A na delší paty rychlejší pohyb a větší rozsah pohybu. Snažte se ale stále dodržovat dobu úderu na jednu vteřinu. Díky tomu získáte mnohem lepší cit pro vzdálenost.

 

foto: Anna Nicole / Rubconstock.cz

Napsat komentář