Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

17 Říjen 2020

komentáře

0
 17 října, 2020
 0

Jaké jsou nejlepší značky golfových holí?

 

Asi každý má svou oblíbenou značku a často se jí drží. Ale jaké jsou tedy doopravdy ty nejlepší značky golfových holí, se kterými, se nespálíte, pokud si hole od dané značky koupíte? V dnešní době je mnoho značek výrobců golfových holí, že se v nich špatné hráči vyznají.

Některé značky zanikly, některé vznikly a také mají různou kvalitu v průběhu posledních  30 let. Značky třeba jako John Letters již nevidíte a kdysi celkem kvalitní RAM je dnes na chvostu kvality.

Drivery

U driverů jde pár značek, u kterých se opravdu nespálíte. Jedná se o Titleist, Callaway  a Taylor Made. Tyto značky jdou technologicky neustále dopředu a vyvíjejí stále nové hole, které pomáhají jak se vzdáleností, tak s přesností úderů. Pokud si tedy pořídíte driver od jedné z těchto značek, tak rozhodně neuděláte chybu. V těsném závěsu můžete vidět značky jako Mizuno, Cobra. Aníž bych tím chtěla říci, že jsou horší, tak nedosahují takových výsledků v testech jako první tři jmenované.

Železa

U želez je to o něco jednodušší. Tam najdeme mnohem kvalitních značek než u driverů. Nemůžete udělat chybu u Mizuno, Titleist,Ping, Srixon,Cobra, Taylor Made, PXG či Callaway. U tzv. žiletek je to hlavně Mizuno, Titleist a Tylor Made. Jedná se o kvalitní značky, které nezklamou a průměrný golfista, skoro nepozná rozdíl v kvalitě a technologii. Ovšem dávejte si pozor v dnešní době na hole od firem Wilson, RAM a kompletní balíčky holí, které obsahují veškeré vybavení. Jsou to hole, které možná oceníte první dva měsíce, co budete začínat s golfem, ale pak vám již nebudou stačit jak kvalitativně, tak technologicky. Takové hole vám nepomohou se zlepšovat a nedisponují ani dostatečnou kvalitou. Je to stejné jako byste chtěli jezdit s trabantem rallye.

Přečíst nyní  Kalendář profesionálních turnajů PGA pro rok 2020

 

Wedge

Tady je to oříšek vybrat tu správnou wedge. Navíc nyní se orientuje na výrobu wedge třeba firma Cleveland, která dříve vyráběla kompletní sety, ovšem dnes se výhradně specializuje na wedge. Tedy  s touto značkou neuděláte chybu. Pro hráče, kteří mají rádi čistý kontakt s míčem a rádi modelují údery, doporučuji Titleist, Mizuno a zmíněný Cleveland. Tyto značky vyrábějí skvělé wedge, které mají malý bounce a ostrou sole. Díky tomu můžete s wedge zahrát mnoho modifikovaných úderů.

Puttery

Tak tady je to asi otázka vkusu a pocitu. U putteru zas tak nezáleží na tom, jestli chcete takovou či jinou značku, ale jestli vám putter sedí. Třeba Scotty Camerron puttery jsou skvělé, ale nezapadnou ani Betinardi, Ping, Evnroll či Tylor Made a mnoho dalších. Všechny puttery nad 1000,- Kč jsou dostatečně kvalitní, aby vám dokonale posloužily.

Image by StockSnap from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář