Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

16 Říjen 2020

komentáře

0
 16 října, 2020
 0

Golfová pravidla: Pohyblivé předměty

 

Určitě se vám na golfu stalo, že jste se dostali do místa, kde byla větev, kámen či jakýkoli jiný předmět těsně vedle vašeho míče. Toto se také stalo Tiger Woodsovi, který v roce 1999 na Phoenix Open zahrál na 13. jamce drive mimo fervej, kde skončil těsně vedle obrovského balvanu.

Naštěstí Tiger je celkem zběhlý v golfových pravidlech a tak věděl, že může, nehledě na velikost, balvanem pohnout a díky tomu míč míček bude bez problému hratelný. A proto požádal diváky, aby mu pomohli balvan odstranit. Video můžete vidět níže.


Tedy pokud se dostanete do místa, kde vám leží míč vedle jakéhokoli předmětu, který volně leží (větev, kámen, plechovka, atd), můžete tento předmět odstranit, což nám upravuje pravidlo 15.1, kde stojí, že volně ležící předmět můžete odstranit bez trestné rány.

Ovšem co se stane, když se míček při takovém úkonu pohne? To je trošku problém. Pokud jste mimo odpaliště či green tak je to potrestáno jednou trestnou ranou a míč se musí vrátit na původní místo. Proto dávejte velký pozor při odstraňování volných předmětů, aby se míček nepohnul.

Pozor také třeba na větve, které leží na zemi, ale jsou součásti stromu a tím pádem nejsou volně ležící předmětem.  Ty nelze odstranit.

Více o pravidlech v mém koutku golfových pravidel.

Image by Terry Smiley from Pixabay

Napsat komentář