Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

15 Říjen 2020

komentáře

0
 15 října, 2020
 0

Recenze: Driver Titleist TSi2 a TSi3

 

Asi každý golfista by chtěl hrát delší odpaly a většinou k tomu používá moderní technologie. Od dob sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, kdy pomalu končily dřevěné hlavy hole, se technologie natolik zlepšila, že můžeme díky novým driverům dosáhnout neuvěřitelných vzdáleností.

Příkladem tomu může být právě driver Titleist TSi, který byl představen letos na konci léta. Jedná se snad o revoluci v odpalech  nebo je to spíše mediální bublina, která zase jako každý rok splaskne hned po prvních 18 odehraných jamkách.

Poslední roky se mohli výrobci opírat o technologie 6-4 Titanium,(materiály) tedy lépe známé jako úderová plocha driveru, která zajišťovala dostatečnou pružnost úderové plochy a nebylo moc co vymýšlet. Navíc v roce 2008 USGA a RA (The COR limit 0.830) dala stopku pro vymýšlení driverů s trampolínovým efektem .

Materiály 6-4 které byly dodnes používány na úderovou plochu driverů, tak nedávaly výrobcům moc možností jak vylepšit své vlajkové lodě. Ovšem nyní přichází Titleist s revolucí, kdy spolupracuje s ATI “Allegheny Technologies Incorporated,”, která vytváří speciální kovové materiály a Titleist se již od roku 2016 snaží vyvinout něco nového.

Výsledkem je driver TSi2 a TSi3. Díky těmto driverům se na posledním testování hráči prodloužili i o neuvěřitelných 30 metrů. Sám Justin Thomas řekl po testování, že po netrefeném úderu dokázal zahrát o neuvěřitelných 20 yardů dále, než předpokládal. A to je hlavním cílem driverů Titleist. Tedy udělat netrefené rány co nejlepší. I když netrefíte driver na těžišti, tak se dostanete do dobré vzdálenosti a v ideálním směru.

Dá se tedy říci, že drivery TSi vám mohou přidat několik těch vysněných metříků, které si přejete při odpalu.  Titleist se také zaměřil na to, aby jejich driver dokázal dostat co největší rychlost míče, která je možná. Tedy dokáže vám přidat i několik mil v hodině na rychlosti míče po úderu. Tedy pokud dokážete švihnout například 140 mil v hodině, tak s novým driverem byste měli zahrát i 145 mil v hodině. A to znamená zhruba o 10-12 metrů delší úder.

Přečíst nyní  Kdy používat golfovou rukavici a kdy ne?

Vyplývá tedy z celkového pohledu, že drivery TSi od firmy Titleist udělaly průlom v technologiích. Na rozdíl od svých předešlých driverů, které Titlest produkoval, dokázal, že se beze změny švihu dokážete lehce prodloužit. Prodloužení však bude zhruba 2-5% celkové vzdálenosti.

Souhrnem lze říci, že Titleist vytvořil novou hůl, která vám přidá zhruba 5 – 10 metrů bez změny švihu což je vítaná změna, kterou již dlouho nikdo nenabídl. Kromě driveru Maverick, který může být dobrou konkurencí pro firmu Titleist. Na PGA Tour se po zveřejnění ujalo testování celkem 57 hráčů na Tour a většina reakcí byla pozitivní. Tedy záleží na vás, jestli dáte driveru Titleist TSi šanci nebo ne.

Image by HeungSoon from Pixabay

Napsat komentář