Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

25 Říjen 2020

komentáře

0
 25 října, 2020
 0

Golf resort Bogogno, italská noblesa a temperament

 

Pokud budete přemýšlet o výletě do Itálie a zrovna pojedete z Milána na západ, tak si rozhodně nenechte ujít Golf resort Bogogno, který nadchne nejen svou kvalitou ale i službami. Navíc svým umístěním je ideálním místem pro odpočinek a golf.

Resort se nachází v trojúhelníku  mezi  milánským  mezinárodním letištěm Malpenza, jezeraemLago Maggiore a městečkem Borgomanero u dálnice A26. Dostupnost je naprosto ideální. Jak z letiště, tak z italského Milána se sem dostanete během chvilky. A místní okolí vás uchvátí svou různorodostí.

Už příjezd do resortu jepříjrmným překvapením.. Do resortu vjíždíte velkolepou branou, kde na vás bude čekat hlídač, který vás pustí dále v případě, že máte zaplacené green fee, pokoj v místním hotelu nebo jste návštěva golfového hřiště. Vše je zabezpečeno tak, aby se do resortu nedostal nikdo, kdo by tam neměl co dělat a po golfovém hřišti se nepotulovali nezvaní hosté.

Po příjezdu na parkoviště vás čeká návštěva místního golfového klubu, kde nechybí dobře vybavený luxusní golfový obchod, a la carte restaurace, která sousedí s American grillem a klubovnou pro hráče. Přes tyto prostory se dostanete do recepce golfové klubu, kde se na vás bude usmívat několik místních zaměstnankyň, které vám budou vyřizovat green fee.

Na golfové hřiště můžete pěšky nebo v nových kárkách, které vám rádi přistaví místní caddy master. Vše je dokonale organizované a vy tak nebudete mít s ničím problém. Ještě před hrou doporučuji zajít na dobrou italskou kávu do místního American grillu, který má velkou terasu s výhledem na italské Alpy. Zdálky tak můžete i v létě pozorovat sníh na vršcích tamních hor. Vzhledem k tomu, že se jedná o oblast Piemonte, tak si můžete před hrou dát i deci velice dobrého místního vína.

Přečíst nyní  #1 Golfové mýty a legendy. Golfová technika

Po přípravě máte možnost vyrazit na jedno ze dvou hřišt. Mistrovské hřiště Conte nebo lehčí hřiště Bonora. Obě hřiště mají par 72 a byly vytvořeny architektem Robert Von Hagge, který za posledních dvacet let projektoval více než 250 golfových hřišť světového významu. Hřiště bylo otevřeno v roce 1997 a od té doby se skvěle usadilo do krajiny a vypadá jako by zde bylo odjakživa. Obě hřiště jsou s citem zapracována do krajiny a i přesto splňují ty nejvyšší nároky na moderní golfové hřiště. Najdete zde mnoho vodních překážek, stovky bunkerů a hlavně velice rychlé, téměř dokonalé grýny. Obě hřiště jsou výzvou nejen pro amatérské golfisty, ale i pro profesionály.

Odehrálo se zde i mnoho mezinárodních golfových turnajů včetně kvalifikace na European Tour, Italského mistrovství amatérů a mnoho dalších. Jedním z držitelů rekordu hřiště je zde i světoznámý italský golfista Francesco Mollinari. Hřiště dokonce dostala i ocenění Rolex World’s Top 1000 Golf Courses již v roce 2010.

Ovšem nejen golfem je zdejší resort vyhlášený. Můžete zde navštívit skvěle vybavené lázně, ke kterým přiléhají dva velké venkovní bazény. A vzhledem k tomu, že jsme v Itálii tak nebude problém s teplotou vody. Pokud však vyznáváte fyzicky náročnější odpočinek, tak je tu pro vás přípravená plně vybavená posilovna se saunou a párou.

Následně se můžete odebrat na svůj hotelový pokoj, který je v hotelu, jenž byl postaven v roce 2014 a disponuje veškerým luxusem, který budete k odpočinku potřebovat. Plně klimatizované pokoje jsou jen jednou z výhod zdejšího čtyřhvězdičkového hotelu.

Pokud nebudete mít druhý den pobytu náladu na golf ani relaxaci v místních lázních, tak zdejší okolí nabízí mnoho turistických zajímavostí. Ať už je to jezero Lago Maggiore, nebo Cupola v Novaře. Blízko je to také do Milána, kde můžete nakupovat celý den. Přeci jen je to středisko módy a nepřetržitý milánský ruch vás jen tak neomrzí. Cestou zpět z velkoměsta se můžete stavit v jednom z mnoha zdejších vinařství, která nabízejí ochutnávku vín.

Přečíst nyní  Jaké si dát v roce 2023 golfové předsevzetí?!

Návštěvu tohoto Italského skvostu vřele doporučuji a rozhodně si nechte na jeho návštěvu alespoň tři dny, abyste měli možnost poznat i zdejší nádherné okolí.

 

webové stránky resortu najdete zde……

foto: Anna Nicole / rubconstock.cz

Napsat komentář