Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Jak pevně držet golfovou hůl? Zlepšete si údery

5 Únor 2021

komentáře

0
 5 února, 2021
 0

Jak pevně držet golfovou hůl? Zlepšete si údery

 

Možná  jste už někdy slyšeli oblíbenou větu Sama Sneada, který tvrdil, že je třeba držet golfovou hůl, jako byste drželi ptáčka a nechtěli, aby uletěl, ale také abyste ho nerozmáčkli. Tak na to zapomeňte, není to tak úplně pravda.

Golfoví profesionálové drží golfovou hůl hodně pevně a mají silný stisk. Většina golfistů si myslí, že drží hůl jemně, ale není tomu úplně tak, protože drží hůl silněji než si možná myslí. Proč tedy není dobré držet golfovou hůl příliš jemně?

Představte si kulturistu, který bude zvedat 50 kg činku, o které vám řekne, že je lehká a drží ji lehce.  A teď si jí chytněte vy a uvidíte, jak budete držet silně takovou činku, protože pro vás bude neuvěřitelně těžká. Stejně tak profesionální golfisté jsou mnohem silnější než většina amatérských golfistů a proto také drží golfovou hůl mnohem silněji.

Možná si řeknete, že vám přílišný tlak na grip zablokuje zápěstí v nápřahu a vy pak přijdete o vzdálenost. Ale tak to není. Představte si Brisona Dechambeaua, který odpaluje svůj 300 metrový drajv a drží hůl velice jemně. To prostě nejde.

Docílit dobrého pevného držení můžete tím, že si představíte, že zvedáte těžké váhy v posilovně. Zvedáte činku a držíte jí prsty a dlaní. Díky tomu budete držet hůl pevněji a přesněji. Obecně tlak při držení hole je velice důležité. Proto zapomeňte na rady, které vám doporučují opravdu jemné držení skoro jako by vám vylétla hůl z ruky.

Když mluvíme o silném držení, nemyslíme tím ale držení křečovité!

Image by Wolfgang Claussen from Pixabay

Napsat komentář