Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 věcí pro nejlepší golfové hry vašeho života

27 Červen 2021

komentáře

0
 27 června, 2021
 0

8 věcí pro nejlepší golfové hry vašeho života

 

Nestává se to často, ale každý golfista prožil skvělé golfové kolo, které bylo tak dobré, že jste měli pocit, že jste porazili hřiště. Bohužel dost často se stává, že je více těch horších her než těch lepších, když si spočítáte všechny hry, které jste v životě zahráli.

Možná právě proto tento fakt dělá z opravdu dobrých her, něco speciálního co si dlouho pamatujeme a rádi o takové hře mluvíme. Ale podívejme se blíže na to, co je třeba udělat, abyste hráli co nejlepší golf, který si přejete.

 

  1. Opravdu dobré základy

Možná jste si všimli, že jsem o golfových základech již mnohokrát psala. Mnoho amatérských golfistů nemá správně zažité základy, jako je postoj, držení hole, rozložení váhy a pozici míče. To jsou základy, které je třeba neustále trénovat a nezapomínat na ně.

Například, když nemáte naprosto skvělé držení hole, tak se nikdy nedostanete do momentu, kdy budou rány konstantní a vaše hra tak nebude nikdy úplně vyrovnaná.

 

  1. Konstantní trefení míče

Důležitou součástí golfu, je konzistentnost. A to především při trefování golfových míčů. Je třeba abyste se naučili trefovat míček na středu hole (sweets spot) , tedy v těžišti. Díky tomu využijete golfovou hůl  na 100% a využijete technologii, pro kterou je postavena a vaše údery budou mnohem lepší.

Je třeba využívat při tréninku drilly, které vás naučí trefovat míč naprosto čistě. Kdysi dávno označil za nelepšího „Ball Strikera“, tedy hráče, který nejlépe trefuje míč ,Mou Normana i Tiger Woods. Mou Norman trénoval zhruba 1000-1200 odpalů denně a díky tomu trefoval míček naprosto přesně.

Začněte tedy kratšími údery a snažte se trefovat míč naprosto čistě, než přejdete k plnému švihu. Můžete si položit vedle hole dvě týčka, kdy jedno bude u patky a druhé u špičky a vy se budete muset trefit tak abyste nezasáhli ani jedno týčko.

Přečíst nyní  Champions Tour: John Daly má rakovinu. Jiménez vyhrál titul.

 

  1. Mějte náhradní švih

Určitě každý z nás zažil, že mu na hřišti švih přestal fungovat a žádná rychlá korekce nefungovala. Proto je dobré mít plán B pro váš švih. Tedy nemusíte hrát nutně plné údery, nebo se napřahovat tak daleko či cokoli jiného, tak abyste dokázali údery udržet v rozumné výseči.

Mistrem golfu v momentu kdy mu nefungoval švih byl profesionál Seve Ballesteros, který i s nefunkčním švihem a se špatnou kondicí dokázal zahrát skvělý výsledek. Právě díky neuvěřitelné kreativitě ve švihu.

 

  1. Udržte odpaly na hřišti

Pro dobrý výsledek, je třeba udržet vaše odpaly ideálně na fairwayi. Není důležité, že nedokážete s odpalem, který zahrajete zadrženě zahrát ideální vzdálenost, ale je  třeba neustále se držet v pozici, odkud můžete bez problémů pokračovat. Tedy snažit se za každou cenu dostat míč co nejdále, není dobrá strategie. Ale tzv. udržet míč ve hře.

 

  1. Kalibrujte si vzdálenost krátkými holemi

Pro vaši ideální hru je třeba mít pod kontrolou krátkou hru, která může napravit vaše špatné údery na grýn.  Ať už hrajete jakoukoli příhru, je třeba mít dobrý kontakt s míčem a hlavně kontrolu nad údery ve vzdálenosti 10-40 metrů od grýnu.

Trénujte proto na cvičné louce hlavně krátkou hru a mějte naprosto přesnou představu jak zahrát 10-20-30-40 metrů a uvidíte, jak se vaše výsledky zlepší.

 

  1. Eliminujte trojpaty

Pro co nejlepší výsledky je třeba zcela vyřadit z vaší hry trojpaty, které kazí vaší skórkartu. Trénujte proto tzv. „leg putts“, tedy paty z delší vzdálenosti aby skončili co nejblíže u jamky, abyste druhým patem již s jistotou skórovali. Využívejte metodu 70/30 o které jsem psala.

 

  1. Kam to rozhodně nehrát
Přečíst nyní  Jak se měří rychlost greenu?

Při hře je třeba mít dobrý course managment, který vám dodá jistotu a budete se držet plánu vaší hry. Ale někdy se stane, že ho porušíte. I přesto je třeba znát naprosto přesně místa, kam byste neměli míček zahrát.

Raději se postavte o 30 metrů na jinou stranu, kde je jiná jamka, nebo mnohem více prostoru, než abyste skončili ve vodní překážce, autu či vysoké trávě.

 

  1. Dodržujte pre-shot routine

Že jste toto slovo ještě neslyšeli? Pak je třeba se naučit rutinu, kterou děláte před každým úderem. Tedy nejen míření, ale také správný a dokonalý cvičný švih, relaxace mozku, správné vidění cíle a správné vyhodnocení situace.

To vše a ještě mnohem více předchází každému úderu od profesionálů. Naučte se tedy od svého trenéra nebo výkonnostně lepšího kamaráda jak se na úder správně připravit.

 

Foto: unsplash.com free foto

Napsat komentář