Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

2 Červenec 2021

komentáře

0
 2 července, 2021
 0

Co je to GEAR EFFECT při úderu driverem?

Je možné, že jste o slovu Gear Effect už něco slyšeli. Ale je možné, že jste nikdy toto slovo nezaznamenali a nevíte co to je. Je to odborný výraz z golfové terminologie, který popisuje efekt, který ovlivňuje let míče možná více, než jste si mysleli. V dnešním krátkém článku si vysvětlíme, co Gear Effect znamená a jak ovlivňuje let míče při úderu driverem.

Možná jste si mysleli, že když je hůl v momentě úderu otevřená, letí míček doprava a naopak. Ale nemusí to tak být. Záleží také na rovině švihu, která také let míče ovlivňuje. Tedy jednoduše si to vysvětlíme na obrázku, který vidíte níže.

V případě, že vůči cílové linii švihnete zevnitř ven dle červené čáry, patka hole bude mířit doprava podle modré čáry a míček bude zasažen špičkou hole, tak míček sice vyletí doprava, ale bude se stáčet zpět do leva. Tedy rotace míče bude směřovat k cílové linii, nebo jí dokonce může překonat. Tento efekt se nazývá Gear Effect. Tedy představte si dvě ozubená kolečka (jedno v míčku a druhé ve středu hole), které ovlivňují let míče. Naznačení můžete vidět na druhém obrázku níže.

Díky tomuto efektu může míček letět na opačnou stranu než vyletěl. Většinou se to nazývá jako push hook nebo pull fade a mnoho dalších. Ale je to jen základní popis, který vám detailněji může popsat profesionál po změření švihu na zařízení Track Man, které zaznamenává veškeré hodnoty vašeho švihu.

 

foto unsplash.com

golfové slevy

Napsat komentář