Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

3 Červenec 2021

komentáře

0
 3 července, 2021
 0

Tohle jako správní golfisté nedělejte

 

Golf není jen o mlácení do míčku a výsledcích, ale také o pravidlech a etiketě. A to je možná někdy mnohem důležitější než výsledek. Protože  pokud se nebudete chovat na hřišti jak se patří, tak vás ostatní nebudou považovat za opravdového golfistu, i když zahrajete skvělý výsledek. Jak se říká, golf je sport gentlemanů a tak je třeba se podle toho i na hřišti pohybovat. Proto pro vás mám výčet některých prohřešků, které si hráči často neuvědomují a dělají je.

 

Nechtěně jste šlápli do dráhy patu svého spoluhráče? Samozřejmě se to nedopatřením může stát, ale nemělo by se to rozhodně stávat často. Za mou golfovou kariéru si myslím, že se mi to nestalo více jak pětkrát v životě. A to hraji golf více jak třicet let.

Nestůjte hráči za zády, ale vždy čelem k němu. Je to sice nepsané pravidlo, ale i tak je velice nepříjemné, když vám někdo stojí za zády. A to platí nejen na odpališti, ale i v případě, že čekáte na spoluhráče než odehraje. Proto stůjte vždy čelem k hráči a v dostatečné vzdálenosti, aby vás neviděl  při odpalu ani periferně.

Nepijte, nečistěte si hole, nešmátrejte v bagu, když někdo hraje. Je to nepříjemné a dotyčný může podvědomě čekat, jestli nepřijde nějaký rušivý zvuk a nemá tak klid na svůj úder.

Vracejte vyseknuté drny.  To, že nebudete vracet vyseknuté drny po úderu na vás nebude vrhat dobré světlo v očích vašich spoluhráčů. Nejen, že je to projev arogance vůči hřišti, ale také vůči práci lidí, kteří se starají o golfové hřiště.

Nepoučujte a neraďte ostatním, jak mají hrát. Každý golfista je zodpovědný sám za sebe a proto se raději vyhněte radám ohledně švihu, které máte touhu dát svému spoluhráči. Nechte to na cvičnou louku. Stejně tak to platí pro upozorňování na pravidla.

Přečíst nyní  Travel: Gullane ve Skotsku je rájem klidného golfu

Uhrabte po sobě vždy bunker  tak, aby byl v lepším stavu, než když jste do něj vstoupili. Neupravit bunker  je jeden z prohřešků, které se neodpouštějí. Stejně jako když hráč nevypichuje důlky po dopadu míče na grýn.

Nechoďte v džínech ani na cvičnou louku.  Je to takový projev neúcty vůči krásnému sportu, který se jen tak mezi golfisty neodpouští. Na tenis také nepůjdete v džínech, i když si půjdete zahrát pro zábavu.

Telefon nechte v autě.  Mobilní telefon je věc, která na golfové hřiště opravdu nepatří. Když budete neustále esemeskovat či telefonovat, sami si neužijete hru. Ale budete nepříjemně rušit i spoluhráče a nikdo mezi golfisty to nemá rád.

Nechoďte pomalu po hřišti. Pomalá hra je tématem číslo jedna zřejmě po celém světě. A proto je dobré dbát na dodržování tempa. Správný golfista chodí rychle a hraje pomalu. Bohužel u mnoha amatérských golfistů je to přesně naopak. Golf je sport a ne procházka.

Neprojevujte příliš mnoho negativních emocí.  Na házení či mlácení holemi do země nikdo není zvědavý. Proto si raději výlevy vzteku nechte na doma. To na golf nepatří a nevrhá to na vás dobré světlo. Samozřejmě se může stát, že po špatném úderu přijde nějaké méně slušné slovo, ale vynechejte drastické scény.

Toto je krátký výčet toho co je lepší na golfu nedělat. Je možné, že kdybychom šli do hloubky, tak bude článek na 50 stránek a mohli bychom tuto tématiku řešit nepřetržitě, ale přesto se prosím zamyslete, jak se na golfu budete pohybovat a dávejte si pozor a učte se od zkušenějších golfistů. Nebojte se také zeptat někoho zkušenějšího, co je vhodné a co ne. Nikdo vám za prohřešek hlavu neutrhne, ale opakovat nějakou chybu už je zbytečné.

Přečíst nyní  Dvě rady pro delší údery! Golfové lekce online

 

foto unsplash.com

Napsat komentář