Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

16 Květen 2021

komentáře

0
 16 května, 2021
 0

9 základů, které pomohou začátečníkům hrát lepší golf

 

Většina trenérů ráda učí začátečníky golf. Každý ze začínajících golfistů by se měl naučit základy, na kterých budou následně budovat svou hru a také vášeň pro tuto krásnou hru. Každý začátečník si potřebuje navyknout na základní věci, které mu do budoucna pomohou stát se dobrým golfistou.

  1. Jak se míček dostane do vzduchu

To, jak se vlastně dostane míček do vzduchu, je jeden ze základů, ve kterém se mnoho začátečníků plete. Rozhodně nejde o snahu zvednout míček rukama, ale uvědomit si, že po zasažení míče holí dostane míček do vzduchu sklon hole. Následně se díky zpětné rotaci může ještě zvednout při letu do větší výšky díky turbulenci, kterou před sebou vytváří a tak do určité doby stoupá.

Následně při ztrátě rychlosti začne zpět padat k zemi. Proto je důležité naučit se, jak přesně se míček dostane od hole do vzduchu.

  1. Jak daleko vaše hůl jde

Tedy v principu jde o to, abyste cítili, kde přesně je patka hole při švihu. Výhodu mají lidé, kteří dělali sporty jako tenis, hokej nebo podobné sport,y kde je třeba zasáhnout holí, raketou či čímkoli jiným malý předmět a rozpohybovat ho.

  1. Vzdálenost úderů

Je důležité abyste věděli, jak přesně daleko doletí míček od každé hole, kterou používáte. Je dobré využívat dálkoměry nebo si vzdálenost odkrokovat, abyste mohli na hřišti správně zvolit hůl pro daný úder. Například sedmičkou železem je obvyklá vzdálenost 110 metrů pro muže a 90 metrů pro ženy. Ale to neznamená, že delší či kratší údery nejsou správné.

Upozornění: vždy počítejte vzdálenost, kam míček dopadne, ne kam se dokutálí. Jelikož hrajete každý úder na místo, kam by měl míček dopadnout. Proto se mnoho hráčů plete v tom, kolik danou holí hrají metrů.

  1. Naučte se základní příhru
Přečíst nyní  Když se ani profesionálním golfistům nedaří

Je třeba, abyste se naučili zahrát základní chip, který můžete používat při hře. Tedy krátký úder, kterým se budete bezpečně přibližovat k jamce v případě, že netrefíte grýn hned první ranou. Dokonalý chip z vás může do budoucna udělat mistra či mistryni hry. Bez dobré krátké hry nikdy nebudete hrát vaše vysněné výsledky.

  1. Soustřeďte se na krátkou hru

Je třeba, abyste dostatečně trénovali krátkou hru. Mnoho amatérských golfistů dělá chybu, že trénují jen dlouhé údery a nedávají dostatečnou váhu krátké hře, která jak jsme již zmínili, je důležitá a dobrý výsledek se bez ní neobejde.

Proto trénujte údery do 50 metrů. Jak nízké tak vysoké a nebojte se do tréninku zařadit údery přes bunker či jiné překážky.

  1. Kvalitní údery z bunkeru

Mnoho lidí zapomíná trénovat údery z pískové překážky „bunkeru“. Dobrá rada by byla do bunkeru při hře nehrát. Ale to se nejspíše nestane a proto je třeba naučit se jistý úder, který vás z pískové překážky dostane.

Je jednoduché pravidlo, kterým byste se měli řídit při hře z bunkeru. První je, dostat se z bunkeru ven. Když to svedete, tak se soustředit na trefení grýnu a následně jako poslední se snažte přiblížit co nejblíže k jamce.

  1. Golfové vybavení

Jak jedno známé pořekadlo říká: „Není špatné počasí, ale špatně oblečený  golfista“. A proto je dobré mít správné vybavení. Je třeba myslet i na dostatek míčků, vypichovátek, oblečení do deště, deštník, ručník a případně i nějakou náhradní rukavici v případě deště. Nehledě na vodu a svačinu.

 

  1. Kontrola vzdálenosti při patování

Není ze začátku důležité zahrát každý pat do jamky. Ale je třeba, abyste se naučili kontrolovat vzdálenost při úderu na grýnu. Jako drill můžete použít čtyři týčka, která si při tréninku zapíchnete do pomyslného čtverce, který je zhruba 40 cm na každou stranu od jamky a trénovali paty z 5-15 metrů, kdy se snažíte trefit jamku. V případě, že netrefíte jamku, tak byste měli trefit pomyslný čtverec, který máte označený týčky.

Přečíst nyní  USGA a R&A zakážou dlouhé odpaly! Návrh nových pravidel.

 

  1. Pravidla a etiketa

Golf není jen o udeření holí do míčku, ale také pravidlech a etiketě. Je třeba naučit se, jak se na golfovém hřišti chovat a pohybovat se po něm. Golfistu nedělá jen skvělý výsledek, ale mnoho dalších věcí, které je třeba se naučit.

V ideálním případě, si najděte zkušenějšího hráče golfu, který vás celým procesem provede a naučí vás jak se na golfu chovat.

 

foto pixabay.com

Napsat komentář