Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Co jste možná nevěděli o hřišti Ocean Course na Kiawah. Dějiště PGA Championship 2021

20 Květen 2021

komentáře

0
 20 května, 2021
 0

Co jste možná nevěděli o hřišti Ocean Course na Kiawah. Dějiště PGA  Championship 2021

 

Letošní druhý Major PGA Championship se bude letos hrát na hřišti Ocean Course na ostrově Kiawah, které je proslulé nejen skvělými golfovými výsledky profesionálů, ale také si zahrálo v hollywoodském filmu. Na tomto hřišti se procházel také Will Smith nebo Matt Damon.

Od čtvrtka se můžete na toto hřiště těšit v televizi Golf Channel, kde bude přímý přenos turnaje PGA Championship 2021, kde budou ty největší hvězdy současného profesionálního golfu.

Bagger Vance

Možná si pamatujete na legendární film o golfu, který se v ČR jmenoval „Návrat slavné legendy“, kde si bok po boku zahrály hvězdy jako Will Smith a Matt Damon. Vůbec než se na hřiště Ocean Course podívaly hvězdy golfu, chodili po něm právě tito dva herci, kteří zde ztvárnili postavy v golfovém dramatu. Film se natáčel právě na tomto hřišti, kde jste mohli vidět, jak soupeří o nejlepšího golfistu hráči jako Bobby Jones, Valter Hagen a bývalý voják, který pod vedením svého caddie porážel na golfu nejen své protihráče, ale také démony v hlavě z války, kterého ztvárnil právě Matt Damon. Zahrála si zde také hvězda Carlize Theron, která zářila jako mladá majitelka hřiště na kterém se turnaj hvězd pořádal.

Nejtěžší kolo historie

Na Ocean Course, který hostil PGA Championship v roce 2012 se v pátek přihnal velký vítr a hráčům dělal neuvěřitelné problémy a to vyústilo v průměrné skóre 78 úderů za kolo. Hřiště má par 72 a tento průměrný výsledek byl nejhorší od roku 1958.

Na Ocean Course se hrál také slavný Ryder Cup, kde byla opravdu vypjatá atmosféra a mluví se o ní jako o „válce na pobřeží“, kde bojovaly týmy USA a Evropy.

Přečíst nyní  Stačí rychlost, abyste odpálili míček 250 metrů?

Hřiště pochází z ruky slavného architekta Pete Dye, který toto hřiště navrhl. Ovšem výhledy, které hřiště nabízí, nebyly dílem Dye, ale jeho ženy Alice, která navrhla vyvýšené grýny, z nichž jsou krásné výhledy na pláž a oceán obecně. To Alice vyneslo oslovení „první dáma“ architektury golfových hřišť v USA.

 

foto https://kiawahresort.com/golf/the-ocean-course/

Napsat komentář