Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Jak země se 150 000 golfisty má 11 hráčů na PGA Championship 2021

23 Květen 2021

komentáře

0
 23 května, 2021
 0

Jak země se 150 000 golfisty má 11 hráčů na PGA Championship 2021

 

Někdy si říkáme, že jsme malá země, ve které se golf nikdy nestane tak populární, abychom měli více jak 100 000 golfistů a bude velice obtížné dostat nějakého hráče na nejvyšší profesionální golfové tůry. Jednu věc jsme splnili a to, že na nejvyšší Evropské tour máme profesionála, který dokáže konkurovat evropské špičce. Bohužel zatím v Čechách máme jen 50 000 golfistů a z toho jen hrstka z nich dokáže golf ve světovém měřítku reprezentovat.

Ale podívejme se na zemi, kde mají golfistů pomálu a navíc procentuálně na obyvatele ještě méně než my. Jde o Jihoafrickou republiku, kde žije více jak 55 milionů lidí a mají pouze 150 tisíc golfistů. A přesto dokázali vychovat golfisty, kteří reprezentují zemi na PGA Tour. A to tak dobře, že dokonce 11 profesionálů z JAR hraje letošní PGA Championship 2021.

V historii turnaje dokonce najdeme mnoho hráčů, kteří tento turnaj dokázali vyhrát a jsou mezi nimi slavní golfisté jako Gary Player . Letošního ročníku se účastní například Louis Oosthuisen, Brandon Grace či Christiaan Bezuidenhout a všem se vede skvěle. Jsou v prvních pěti nejlepších hráčích po třetím kole.

Je s podivem jak s tak malou golfovou základnou dokáže Jihoafrická golfová federace vyprodukovat skvělé golfisty. Nesmíme zapomenout ani na Ernie Else, který vyhrával profesionální turnaje po celém světě. Zajímavostí je, že se většina golfistů řadí do bílého  etnika Afrikaners, kteří jsou jedním z etnik žijících v JAR a chodili i na školy pro tyto lidi.

Letošní ročník PGA Championship je vůbec zvláštní, jelikož v čele startovního pole je veterán Phil Mickelson, který neměl poslední měsíce zrovna dobré období a bojoval se soustředěností, kterou během hry ztrácel. Dalším hráčem, který si vede skvěle je Brooks Koepka, který zatím ztrácí jen jeden úder na vedoucího Mickelsona. Za ním v závěsu je právě Jihoafričan Oosthuisen. Budeme zvědaví, jestli se ze někdo dokáže dostat mezi zatím vedoucí hráče nebo se na PGA Championship stane souboj Koepky a Mickelsona tím hlavním děním, které rozhodne o tom komu připadne titul.

Přečíst nyní  10 Týdenní golfová výzva! Dokážu prodloužit drajvy??

Výsledky PGA Championship 2021

foto pixabay.com

golfové slevy

Napsat komentář