Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

PGA Championship 2021 vyhrál úplně jiný Phil Mickelson, než jak ho známe!

25 Květen 2021

komentáře

0
 25 května, 2021
 0

PGA Championship 2021 vyhrál úplně jiný Phil Mickelson, než jak ho známe!

 

Letošní ročník PGA Championship na hřišti Ocean Course na ostrově Kiawah byl trošku jiný než ostatní turnaje PGA Tour. V prvních místech výsledkové listiny můžeme vidět jména, která běžně na prvních místech klasických turnajů poslední dobou nevídáme. A kdo byl tedy vlastně vítězem? Phil Mickelson, ale byl to tentokrát opravdu on, jak ho všichni v posledních letech známe?

Na turnaji PGA Championship se na prvních šesti jamkách prvního kola moc nepředvedl a byl tři údery nad par. Ale to se ukázalo jako motivacepro Phila, který od sedmé jamky hrál skvěle a v prvním kole zapsal 70 úderů. Nikdo tak nepředpokládal, že zrovna Phil bude držet v neděli večer pohár pro vítěze. Byli tam hráči, kteří po prvním kole dokázali zahrát i 67 úderů (Corey Conners – Kanada).

Ovšem na hřišti jsme mohli vidět, že ten Phil, který hraje PGA Championship, není ten starý Phil na kterého jsme v posledních letech zvyklí. Jak si pamatujeme například na The Master, které vyhrál v roce 2006, šel poslední kolo ve flightu s Fredem Couplesem, se kterým to na hřišti vypadalo jako by šlo o cvičné kolo.

Ovšem v posledním kole PGA Championship, do kterého vyrazil s Brooksem Koepkou bylo něco jiného. Brooks Koepka je opravdový professional a při hře se s nikým moc nebaví a nevtipkuje. A tak Phil Mickelson byl naprosto soustředěný na svou hru. Také na soustředěnosti tvrdě pracuje a jak sám řekl, ještě zatím nemá finální řešení svého problému se soustředěním, ale pracuje na tom s mnoha odborníky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Phil Mickelson (@philmickelson)

Navíc jsme mohli vidět, že Phil zhubnul pár kil. Změnil své oblečení a sluneční brýle. Nebyl to na turnaji PGA Championship ten starý Phil. Možná i proto se stal tento turnaj jeho kořiští. Pracuje na soustředění a díky tomu se vrací ke svým někdejším skvělým výsledkům, na které jsme u něj byli zvyklí.

Přečíst nyní  Sentry Tournament of Champions 2020

Přesto, že na Mickelsona na posledních jamkách tlačili dva skvělí hráči Brooks Koepka a Luis Oosthuisen, kteří zahráli birdie, udržel nervy a i přes bogey na sedmnáctce dokázal vyhrát o jediný  úder. Připsal si tak přes dva miliony dolarů a 600 bodů do FedEx cupu. Navíc si připsal svůj již sedmý životní Major. Ovšem ke grandslamu mu chybí ještě U. S. Open, kde skončil dokonce šestkrát druhý.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Phil Mickelson (@philmickelson)

 

foto: By Peetlesnumber1 – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70106885

Napsat komentář