Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

13 Květen 2021

komentáře

0
 13 května, 2021
 0

Co dělat s poškozenou golfovou holí

Jestliže hrajete nějakou dobu golf, tak jste se setkali s poškozenou holí. Tedy například zlomenou, prasklou nebo čímkoli jiným. U většiny golfových holí asi neřešíme, jestli hůl opravovat  nebo si rovnou koupit novou. Ale co když jde o oblíbený putter nebo třeba oblíbený driver, který vám skvěle seděl a vy jste s ním skvěle hráli. Proto pro vás mám krátký výčet toho, co lze s poškozenými holemi dělat, nebo jestli má cenu je spravovat.

Zlomená hůl v shaftu

Pokud se stane, že si hůl zlomíte v shaftu, třeba při úderu vedle stromu tak je pro vás dobrá zpráva, že o hůl nemusíte přijít, ale shaft se dá celkem jednoduše vyměnit. Jak u dřev tak u želez lze vyměnit shaft za ten stejný jak s ohledem na tvrdost, torzi a kick point. Cena bude ovšem trošku vyšší, jelikož shaft je nákladná záležitost. Zaplatíte tak zhruba 2000-5000 za opravu shaftu u železa a 3000-10000 u driveru. U putteru to bude obdobné jako u železa. Horší je pokud má putter zahnutý shaft, který je třeba vytvarovat nebo objednat speciální což bude finančně nákladnější.

Poškozený grip

Tento typ opravy golfové hole je asi ten nejjednodušší. Stačí si vybrat gripy, které chce na hůl instalovat a odborník vám je vymění. Gripy se pohybují na klasické hole mimo putteru od 150 Kč do 500 Kč za kus. Za výměnu zaplatíte kolem 150-300 Kč za kus. Za celý set holí tak nezaplatíte více jak 5000 Kč a budete mít na dva tři roky klid.

Prasklá hlava hole

Prasklá hlava hole je celkem závažný problém. Bohužel to znamená, že pokud vám v jakémkoli místě praskne v patce hole,  tak je to pro hůl fatální. Takovou hůl můžete rovnou vyhodit. Takové poškození nelze opravit.

Přečíst nyní  Cameron Smith dostal na St. Jude Championship dvě trestné. Pozor na pravidla!

Uletěla vám patka hole?

Pokud vám při švihu uletěla patka hole u železa či u dřeva, je podle pravidel třeba zahrát nový úder ze stejného místa. Původní míč se již nepočítá. Ale to není ten největší problém. Golfovou hůl tak můžete zachránit, protože příčin může být více, že vám patka uletěla. Bud byla špatně zalepená, nebo praskl shaft. Ale může se stát, že jde i o výrobní vadu, která je opět pro hůl fatální. Ale taková věc se stává velice vzácně a spíše u neznačkových golfových holí. Jinak jde hůl opravit, ale pokud třeba u driveru zůstal kus shaftu v krčku, tak je třeba ho odvrtat, což může hůl při neopatrném zacházení znehodnotit. Proto je třeba zvážit, jestli se jedná o vaše oblíbené hole a je nutné je zachránit nebo raději pořídit nové. Protože oprava může stát více než zakoupení nové golfové hole.

Napsat komentář