Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 Červenec 2020

komentáře

0
 5 července, 2020
 0

Plán hry. Na to zapomínají amatérští golfisté

Amatérští golfisté zapomínají na důležitou součást hry. A tím je course menagment. Tedy plán hry, který budete aplikovat na každé herní kolo, které odehrajete. Většina amatérů se tváří jako by se jich to netýkalo, nebo to byla výsada profesionálů. Ale tak to rozhodně není. Je třeba mít plán jak budete následujících 18 jamek hrát. Jak tedy vlastně takový plán vytovřit? Prvním krokem je si pořídit birdie card, kterou si můžete koupit ve většině golfových klubů.

  1. Vzdálenost se počítá

Je třeba abyste věděli kolik je to metrů ke každé překážce na hřišti. najděte si stabilní místa jako jsou bunkery, stromy, dogleg a podobně. Díky tomu zjistíte, jakou ránu máte hrát. Bez přesné znalosti vzdáleností se nedostanete do hry, která má plán. Můžete si tak stanovit tak máte přesně míček zahrát. Ideální je laserový zaměřovač vzdálenosti. Ale i když ho nemáte tak si to můžete odkrokovat v cvičném kole.

  1. Důležité poznámky

Je třeba abyste si dělali při cvičném kole poznámky. Kam můžete a kam už nesmíte zahrát svůj úder. Tyto poznámky vám umožní přesně odhadnout vzdálenost, do které můžete odpálit svůj míček aniž  byste se dostali do bunkeru, vysoké trávy nebo podobných potíží. Tyto poznámky je třeba si ponechat i do budoucna, když budete hrát stejné hřiště. Nepostradatelný pomocník pro dobrého hráče.

  1. Zákony přírody

Dodržujete zákony přírody. V nízké nadmořské výšce létají míče méně než v horách. Tedy je třeba si uvědomit, v jaké nadmořské výšce hrajete. Dalšími faktory jsou vítr a sklon jamky. Tedy kam foukal vítr a jak ránu ovlivnil sklon jamky.

  1. Rozhodnutí

Posledním krokem je, jakou hůl si zvolíte. Po zvážení všech aspektů, které mohou ovlivnit váš úder, je třeba dobře zvolit hůl. A díky těmto čtyřem krokům můžete být lepším golfistou a hrát mnohem lepší výsledky.

Přečíst nyní  Golfový certifikát - Season Golf Camp 2020

Image by 5598375 from Pixabay

Napsat komentář