Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Lekce golfu: Jak hrát krátkou příhru na green. Drill jednou rukou

3 Červenec 2020

komentáře

0
 3 července, 2020
 0

Chipping Drill – Pravou rukou na cíl

 

Krátká hra je často velkým kamenem úrazu u amatérských golfistů, oproti těm profesionálním. Každý golfista by se měl soustředit na krátkou hru. Jak se říká „driving for pleasure, putting for score“, stejně to platí i o krátké hře.

Připravila jsem pro vás jeden skvělý drill na chipping, který můžete trénovat na chipping greenu, na zahradě, ale také doma bez míče.

Založení obrázek 1.

Postavte se s chodidly těsně vedle sebe. Míček nechte uprostřed postoje. Následně dejte pravou nohu dozadu na špičku, tak aby se kolena téměř dotýkala. Viz obrázek 1. Váhu přesunte na levou stranu. Hůl držte pouze jednou rukou a snažte si srovnat shaft s levou nohou jak vidíte na obrázku.

Nápřah obrázek 2.

Při nápřahu se snažte pohybovat pravou rukou a mějte jí jen lehce pokrčenou. Ruka se nesmí více pokrčit. Rotujte také rameny tak abyste měli hůl proti středu těla. Boky zůstávají v klidu. Mohou se jen opravdu lehce pootočit, tak abyste nepřenesli váhu doprava.

Pohyb do míče a impact obrázek 3.

Pohyb do míče zahájíte pravou rukou a posunem kolen na levou stranu, abyste přesunuli o trošku více váhy na levou nohu. Je třeba, aby úhel v zápěstí zůstal stále stejný a v momentě úderu byla hůl předsazená vůči míči, jak vidíte na obrázku. Jakmile nebude předsazená, trefíte se před míčem do země a netrefíte míč.

Prošvih obrázek 4.

Těsně po úderu se začíná otáčet  hrudník na cíl, včetně rotace boků. Zalomené zápěstí zůstává stále stejně tak, abyste se snažili zahrát míč pocitově co nejníže. Míč se dostane do vzduchu a získá rotaci díky sklonu hole a drážkám. Rozhodně neletí do výšky díky zápěstí! Hlava se také otáčí směrem na cíl. Vše vidíte na obrázku č.4.

Přečíst nyní  Přestalo se vám v průběhu hry na hřišti dařit? Co s tím?

foto: rubconstock.cz a Anna Nicole

Prohlédnout si můžete také krátké video, které vám ukáže, jak má úder přesně vypadat.

 

Napsat komentář