Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

21 Srpen 2021

komentáře

0
 21 srpna, 2021
 0

10 rad jak získat z golfové lekce co nejvíce

 

Vždy mě bylo ctí vyučovat golf. Je to něco co dělám ráda a co mě opravdu baví. Je krásné když se hráč zlepšuje a vy na tom máte svou zásluhu. Učím více jak 20 let a za tu dobu jsem zpozorovala několik věcí, které přispívají pro dokonalý zážitek a díky kterým si z golfové lekce odnesete co nejvíce.

 

Zvolte si správného trenéra

Výběr kvalitního trenéra, který vám bude vyhovovat, není jednoduchá věc. Je třeba, abyste si našli trenéra, který vyučuje podobné hráče jako vy. Pokud jste začátečník, tak je dobré mít někoho kdo s nimi má hodně zkušeností. A tak postupovat v jakémkoli případě. Navíc je třeba, abyste si lidsky rozuměli. Pokud si nebudete dostatečně sedět, tak váš golf ani nepůjde tak rychle dopředu jak si představujete.

Nebuďte ve stresu při tréninku

Při tréninku je to většinou tak, že vy hrajete a golfový trenér vás pozoruje. To někomu může ze začátku dělat problémy a je díky tomu ve stresu. Ale nemusíte se bát. Již mnohokrát v životě jsme viděli začátečníky a jsme jako trenéři připraveni vám pomoci. Jestli vám to zrovna nejde, tak si z toho nic nedělejte. Proto jste přeci u trenéra. Není třeba se trenéra bát či se stydět za to, že některé údery nejsou stoprocentní.

Rozhýbejte se dostatečně

Bohužel z mých zkušeností vím, že mnoho žáků chodí na lekce přesně na čas a nemají se tak čas pořádně rozhýbat a připravit. Proto je lepší dorazit na cvičnou louku alespoň 20 minut předem a pořádně se rozehřát před tréninkem a navíc tím více budete míč času na trénink.

Přečíst nyní  Je trénink bez míče účinný? Trénujte jako profesionálové

 

Vezměte si všechny hole

Je dobré na trénink vzít všechny své golfové hole. Nechodit na trénink jen s několika. Budete mít dostatek času protrénovat všechny aspekty hry a případně můžete změnit trénink z krátké na dlouhou hru a podobně.

 

Znáte své chyby?

Je dobré mít dopředu rozmyšlené, co vám na hřišti dělá problém. Tedy kde je chyba. Chybou je, že vám míček lítá příliš doprava, nebo je příliš krátký. Chyba není v technice, kterou vám napraví trenér. To je jen příčina té chyby. Tedy je třeba abyste věděli s čím za trenérem jdete.

Nebojte se zeptat

Hlavní je abyste se nebáli se zeptat. Je třeba abyste s trenérem komunikovali a kladli otázky na to co vám trenér říká. Je dobré znát systém, kterým golfový švih funguje a jaký to má princip. Proto jen „tupě“ poslouchat rady, nemusí být ten nejlepší systém tréninku.

 

Nebojte se použít vlastní slova

Pokud neznáte terminologii dokonale, tak se samozřejmě nic neděje. Je třeba, abyste se snažili popsat vaše představy a případně váš švih vlastními slovy. Trenér to pochopí a není třeba se snažit nějak odborně vysvětlovat, v čem máte problém při hře.

Napište si vše na papír

Ideální je mít malý bloček, který budete používat pro poznámky, které s trenérem budete konzultovat a vše co jste trénovali si je třeba zapsat. Můžete se na to následně kouknout a daleko lépe si tak zapamatujete, co vám trenér říkal.

 

Hlavně si to užijte

Je třeba, aby golf byl hlavně zábava. A proto je dobré si golfovou lekci užít a nebrat se příliš vážně. Samozřejmě každý se chce zlepšit, ale s úsměvem to jde mnohem lépe. Proto si vždy připravte dobrou náladu a snažte si užít vše, co na tréninku děláte.

Přečíst nyní  Lekce golfu: hrajte lepší golf díky mentální kotvě.

Zůstaňte s trenérem v kontaktu

Je dobré zůstat s trenérem v kontaktu. Kdybyste se chtěli na cokoli zeptat, nebo jste šli trénovat sami, abyste měli zpětnou vazbu na to, co trénujete. Případně, když vás trenér uvidí na hřišti tak vám může dát jednu dvě rady, abyste trénovali správně.

Napsat komentář