Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

6 Leden 2021

komentáře

0
 6 ledna, 2021
 0

Tajemství golfového švihu: Sam Snead

 

Vlastním jménem Samuel Jackson Snead se narodil v roce 1912 ve Virginii v Americe. Byl nezapomenutelným propagátorem golfu a profesionálnm golfistou, který zatím drží prvenství v nejvíce vyhraných turnajích na PGA Tour 82. To v roce 2020 vyrovnal Tiger Woods. V roce 1974 byl Sam Snead zařazen do síně slávy. Jeho přezdívka byla „The Slammer“ nebo „Slammin Sammy Snead“ a dokonale odpovídala jeho povaze.

Je považován za jednoho z nejlepších golfistů na světě, který získal nespočet ocenění a pohárů jako nikdo jiný. I jeho golfová technika byla téměř dokonalá. On sám toužil po co nejlepším švihu a neustále na něm pracoval. Byl obdivovatelem dokonalého golfového švihu. Na dobovém videu můžeme vidět jak Sam Snead hrál golf a co je pro něj důležité ve švihu.

  1. Odtáhnout levou rukou

Sam Snead se napřahoval hlavně levou rukou, kterou používal pro široký nápřah. Díky tomu se dokonale dotočil do vrcholu nápřahu.

  1. Zatáhněte za ruce

Z vrcholu nápřahu se Sam Snead snažil táhnout ruce směrem do míče. Pull the club down, nám ukazuje, že je třeba nejdříve začít zatažením hole z nápřahu směrem k míči.

  1. Rotace boků

Do poslední fáze před trefením míče, je třeba rotovat boky směrem k cíli.  Na Sneadovi je vidět jak rotuje během celého švihu a tak se můžeme inspirovat jeho neuvěřitelnou pružností i v jeho věku padesáti let (viz video).

  1. Grip je nejdůležitější součást golfu

Už i Sam Snead věděl, že správné držení je klíčem k dobrému golfu. Mnoho současných golfistů na to zapomíná a nevěnují držení hole dostatečnou pozornost. Sam Snead držel golfovou hůl typem Overlap, tedy kdy neproplétal malíček s ukazováčkem levé ruky.

  1. Levá ruka kontroluje hlavu hole
Přečíst nyní  Mýty o golfu: držet hlavu dole!

Tak, jak Sam Snead věřil důležitosti držení golfové hole, tak také věřil tomu, že levá ruka určuje pozici směru hole v momentě úderu.

  1. Držte hlavu na místě

Toto pravidlo už v moderním švihu tolik neplatí, přesto teorie klidné hlavy, která se příliš nepohybuje ve švihu, stále platí. Neznamená to samozřejmě, že by se Snead snažil držet hlavu dole. To je něco jiného.

  1. Pozice míče

S driverem naproti levé patě, kratší železa uprostřed a dlouhá železa uprostřed mezi středem a levou patou. Tak to je pozice míče, kterou Snead propagoval. Tedy i v dnešní době se tak můžeme orientovat u moderních holí.

 

Těchto několik pravidel mu přineslo slávu a dokonalý golf předváděl až do své smrti v roce 2002, kdy mu bylo krásných 90 let. Od roku 1984 až 2000 také odpaloval slavnostní odpal na turnaji The Masters. V roce 1999 a 2001 se k němu přidali i Gene Sarazen, a Byron Nelson.

Drží také rekord neuvěřitelných 17 výher na jednom turnaji  West Virginia Open, který vyhrával v letech 1936 až 1973.

Tohoto fenomenální golfového profesionála bychom nikdy neměli zapomenout a měli bychom se učit od něj. A proto si také prohlédněte video, které jsem pro vás našla na internetu.

foto: youtube.com

golfové slevy

Napsat komentář