Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 Leden 2021

komentáře

0
 5 ledna, 2021
 0

Test driveru Taylor Made SIM


Pro žádného golfistu není jednoduché si vybrat ten nejlepší driver. Jak jsme již v minulých článcích mluvila od nastavení holí a driverů, tak je třeba navštívit fitinkové centrm, kde vám navrhnou ten nejvhodnější shaft a hlavu hole. Dneska se krátce zaměříme na driver z řady SIM od firmy Taylor Made.

Již minulá řada driverů M5 a M6 byla hodně zajímavá a velice oblíbená. Řadila se mezi ty nejlepší na trhu, po boku firem jako Titleist nebo Callaway. Stejně tak tomu je i u modelu Taylor Made SIM a SIM Max. Můžete také najít model pro začátečníky SIM Max D.

Driver SIM je vhodný hlavně pro zkušené hráče a profesionály. Je ve standardu vybaven shaftem graphite Diamana S60 Limited stiff, který je dostatečně tvrdý pro rychlý švih nad 105 mil v hodině. Tento driver obsahuje i posuvné 10 gramové závaží, kterým je možné nastavit driver na větší draw nebo fade.

Hlava hole je lehce snížena pro lepší průchod vzduchem při švihu a zvýšení rychlosti. Celá hlava je pokrytá karbonem, aby se docílilo lehčího driveru. O trošku vyšší vzletový úhel vám dává možnost dostat míč do větší vzdálenosti. Pocit na holi je podobný jako u driveru Tistleist TSI, kdy zvuk není nijak výrazný a vy tak cítíte mnohem lépe kontakt s míčem. Vzdálenost je průměrná a pro středně dobré hráče je zde možnost o pár metrů se prodloužit. Přesto je to driver, který méně odpouští oproti řady SIM Max, která je vytvořena pro co největší odpouštění chyb. Ovšem to také má svou daň, a to ve vzdálenosti. Vyšší vzletový úhel a větší hlava hole vám odpustí chyby, ale nedostane míče do takové vzdálenosti. Pro začátečníky má Taylor Made připraven driver SIM Max D, který odpustí maximum chyb.

Přečíst nyní  Buďte sami sobě trenérem

Verdikt

Drivery SIM jsou každopádně úchvatné svým designem, ovšem nedosahují takové síly, jako předchozí řada M. přesto stavba hole dosáhne dostatečné rychlosti a odpuštění chyb abyste se zpřesnili se svými údery. Asi nejspíš nepřijde žádná závratná změna v dosažení větší vzdálenosti, přesto pro hru je driver jedinečný.

Při založení je to jeden z nejlépe hodnocených driverů. Pohled na něj je příjemný a nejsou na driveru žádné rušivé elementy. Ovšem pro dosažení těch nejlepších výsledků s driverem SIM je třeba navštívit fitting centrum a nechat si hůl nastavit přímo pro vás. Tedy se správným shaftem. V mém hodnocení dostal tento driver 84%.

Ceny od 9500,- Kč v golfových obchodech v ČR

golfové slevy

Napsat komentář