Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

4 Leden 2021

komentáře

0
 4 ledna, 2021
 0

Proč trénovat s trenérem golfu?

 

Přemýšleli jste někdy nad angažováním golfového trenéra či trenérky? Pak jste na správné cestě. Mnoho golfistů si myslí, že golf je jednoduchý jako bowling nebo jiné podobné sporty, které se dají hrát bez většího zásahu trenéra. Ovšem golf je trochu jiný než ostatní sporty. Dá se srovnat s lyžováním, tenisem nebo jinými sporty, které se jen tak sami nenaučíte. Proč tedy zajít za profesionálem?

Golfový trenér se postará hlavně o vaše golfové začátky. Je důležité si hned od začátku nastavit správné návyky, bez kterých se do budoucna neobejdete. Trenér tak pohlídá, abyste správně drželi hůl, měli dobrý postoj a hlavně vám ukáže jak se ideálně pohybovat.

Najmout si golfového trenéra není žádný luxus, který si dopřávají jen ti nejlepší. Naopak v dnešní době je možné získat golfovou lekci za rozumné peníze. Golf už dávno není nijak drahým sportem pro vyvolené. Golfovou lekci pořídíte od 400 Kč za lekci, což je srovnatelné s cenou ski pasu, pronájmu tenisového kurtu na hodinu nebo lekcí angličtiny.

I ti nejlepší profesionálové mají své osobní trenéry. Na golfu se bez dlouhodobé práce s trenérem neobejdete, pokud chcete hrát alespoň na střední amatérské úrovni. Návštěva golfového trenéra je tak ideální jednou za měsíc v případě, že se chcete udržet na současných výkonech. Pokud se chcete opravdu zlepšovat, je třeba alespoň 2-3x za měsíc. Mezi tím samozřejmě musíte trénovat také sami, abyste si dostatečně zvykli na změny, které s trenérem uděláte.

Golfový trenér vám pomůže

  • Sestavit tréninkový plán
  • Najde a opraví vaše stávající chyby
  • Systematickým tréninkem vám pomůže k lepším výsledkům
  • Umožní vám předejít zranění zad a jiných částí těla
  • Předá vám herní zkušenosti
  • Zvýší rozsah vašeho pohybového aparátu
  • Naučí vás hernímu plánu
  • Zlepší mentální stránku golfu
Přečíst nyní  Jaký je ideální doplňkový sport ke golfu?

Někdo tvrdí, že v golfovém švihu je možné udělat několik desítek chyb. Já osobně tvrdím, že je možné udělat nespočet chyb, které mohou na sebe navazovat. Ovšem je třeba vědět, jak golfový švih funguje a jaké jsou jeho základní principy. To by vás trenér měl naučit, abyste si sami mohli v případě špatných úderů pomoci. V případě, že u tak složitého sportu budete postupovat formou pokus omyl, nikdy vám nebude golf fungovat. Proto neváhejte a co nejdříve navštivte golfového trenéra.

golfové slevy

Napsat komentář