Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

26 Září 2021

komentáře

0
 26 září, 2021
 0

Jak vypadá den golfového profesionála

 

Mnoho lidí si myslí, že profesionální golfista bere velké peníze a jen se tak volně prochází po golfovém hřišti.  Ale skutečnost je úplně jiná než představa laiků.  Samozřejmě mám na mysli hrající profesionály, protože ti učící jsou něco jako učitelé ve škole a tráví většinu času na cvičné louce s klienty a moc se na hřiště nedostanou a je to náročné zaměstnání jako každé jiné.

Ovšem hrající profesionálové jsou také velice zaneprázdnění a tvrdě pracují. Jejich den začíná  celkem brzy ráno, kdy je třeba se pořádně nasnídat a vyrazit hned na golfové hřiště. V případě, že hráč má turnaj, tak vstává zhruba čtyři hodiny před startovním časem, aby stihl alespoň dvě hodiny přípravy na turnaj. Tedy rozcvičení, cvičná louka, mentální příprava a až po všech těchto úkonech se jde hrát turnajové kolo.

V den, kdy není turnaj, tak se většinou jedná o zhruba 3-4 hodiny dopoledního tréninku, který je zakončený lehkým obědem. Samozřejmě má golfový profesionál připravený jídelníček, a tak nejspíš jeho jídelníček nezahrnuje smažený sýr s hranolky. Po obědě následuje další zhruba čtyřhodinová sekce golfového tréninku podle tréninkového programu. Následuje svačina a přesunutí se do fitness, kde je třeba podpořit fyzickou přípravu na turnaje. Fitness pro golfového profesionála  neznamená budování svalů, ale jejich pružnosti a pevnosti.

Po fitness následuje relax a nejspíš i fyzioterapie, která je u golfu velice důležitá. Je to tak práce na celý den, kdy hráč nemá příliš času na ostatní aktivity.

V případě turnajového dne se samozřejmě ubírá hráč po dohrání kola a lehkém obědě na cvičnou louku a dál pokračuje v tréninku. Trénink po hře je velice důležitý, aby si hráč srovnal svou techniku tak, aby byla opět v ideálním stavu. Nejde ani tak o trénink nových věcí, ale o srovnání chyb, které se při hře objevily. Následuje také masáž či fyzioterapie a někteří dokonce využívají ve večerních hodinách fitness.

Přečíst nyní  Tajemství golfového švihu: Sam Snead

Den golfového profesionála tak je celodenní práce jako každá jiná, plná fyzické námahy a v případě turnajů i té psychické. Golfista se musí starat o své tělo jako o nástroj své práce a o své duševní zdraví, aby byl schopen podávat nejlepší možné výsledky. Takže některé představy, že si golfista bouchne do míčku a vydělá tisíce dolarů bez velké námahy je scestná. Život golfového profesionála je plný stresu nejen ze hry ale i z hlediska financování turnajů a běžného života ,pokud se nejedná o hráče z první světové dvacítky. Většina ostatních golfových profesionálů neustále bojuje o přízeň sponzorů a snaží se hrát co nejlépe, aby si na svoji účast na turnajích vůbec vydělali.

Comments are closed.