Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Je trénink bez míče účinný? Trénujte jako profesionálové

16 Září 2021

komentáře

0
 16 září, 2021
 0

Je trénink bez míče účinný? Trénujte jako profesionálové

 

Mnoho golfistů, si myslí, že není dobré trénovat bez golfového míče. Ale to je chyba, která se nemusí dobře podepsat na vašem švihu. Trénink bez míče používají celý život napříkla Will Zalatoris, který hraje PGA Tour, a moc dobře mu to funguje. Možná si nedokážete představit trénink bez zpětné vazby, ale i tak je to velice dobrá metoda jak získat větší jistotu ve vašem švihu.

 

Když trénujete švih bez míče, tak nemáte kontrolu nad špatnou zpětnou vazbou, která přichází po špatném úderu. To je to důležité na celém systému tréninku bez míče. Soustředíte se na správné pohyby a na pocit, který zažíváte při trefení míče, který vám dává naopak dobrou zpětnou vazbu, kdy máte pocit, že trefujete míček zcela správně.

Snažte se trénovat i bez míče a to klasický golfový švih, kdy si při pomalém pohybu dokážete uvědomit každou část švihu zvlášť a budete tak moci získat pocit dobře trefeného míče. Pokud dokážete provést švih alespoň na 30 vteřin, tak dokážete vnímat každou část vašeho pohybu, která vám dá zpětnou vazbu, která je správná a vy tak budete moci ve švihu cítit to samé.

 

Síla imaginace, která přichází se švihem bez míče, vám dokáže pomoci při originálním švihu, který budete praktikovat při tréninku a následně na golfovém hřišti. Aniž byste věděli o každém svém pohybu, nemůžete na hřišti hrát dobré údery, které si představujete. Trénujete tak na nečisto něco, co budete následně dělat v reálu. Kolikrát si švihnete na nečisto, tolikrát vám to pomůže při reálném švihu. Je třeba dělat cvičné švihy velice pomalu a vnímat veškeré pohybu, které dokážete. Díky tomu budete mnohem lepší při reálné hře.

Přečíst nyní  Pro dokonalé údery driverem, stačí obyčejné koště! + video

Je to stejné jako při bojových uměních, kdy jste možná viděli lidi trénovat pohyby ve zpomalené verzi, kdy se snaží napodobit pohyb, který budou dělat při opravdovém zápase. Je to naprosto stejné. Nebojte se trénovat nanečisto a navíc pomalu. Čím pomaleji a přesněji dokážete předvést švih, tím lépe budete na hřišti švihat.

Comments are closed.