Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

13 Březen 2021

komentáře

0
 13 března, 2021
 0

3 tipy jak zlepšit váš golfový švih

 

Jste golfista, který stagnuje a jeho hra se zastavila na nějakém bodu? Pak mám pro vás tři jednoduché rady jak vylepšit váš golf během pár vteřin. Samozřejmě to platí i pro začínající golfisty, kteří se chtějí zlepšovat.

Držení golfové hole

O držení golfové hole jsem napsala již několik článků, ale znovu musím zdůraznit jeho důležitost. Perfektní držení golfové hole vám prodlouží a zpřesní golfové údery. Při držení hole je třeba v ideálním případě využít té neutrální. Příliš silné držení způsobuje nepřesné údery, stejně jako slabé. Navíc pokud máte problém se slice úderem, tak je dost pravděpodobné, že jde především o špatné držení a další chyby pouze z toho vyplývají.

Dýchání při úderu

Mnoho golfistů vůbec při úderu nedýchá a zadržují dech. Nebo nevědí, jak správně u golfového švihu dýchat, aby byl švih co nejplynulejší. Proto se naučte po celou dobu švihu vydechovat. Zlepší vám to tempo a přesnost trefení úderů. Tedy před úderem se nadechněte a jak začnete odtahovat hůl do nápřahu tak začněte vydechovat a pokračujte v tom až do finiše. Tělo tak nebude v nápřahu v křeči, a pokud máte problém s přílišnou silou ve švihu tak tomu může právě správné vydechování při švihu zabránit.

Přenos váhy

Nezapomínejte přesouvat ve švihu váhu. Moderní a neutrální golfový švih vyžaduje, abyste přesunuli do nápřahu váhu lehce na pravou nohu a po zahájení pohybu do míče, přesunuli váhu do přední nohy. Tedy více zásadní je přesunutí váhy při pohybu do míče. Většina hráčů, kteří hrají slice, tak stojí při impactu v zadní noze a točí špatně do úderu ramena. Včasný přesun váhy na přední nohu, ještě před zasažením míče, je tak klíčové pro lepší úder.

golfové slevy

Napsat komentář