Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

28 Srpen 2021

komentáře

0
 28 srpna, 2021
 0

10 chyb, které ničí vaše golfové výsledky

 

Golf je hodně komplikovaná hra a někdy dokonce dost krutá. Jsou dny, kdy byste nejraději z hřiště utekli a už nikdy se nevraceli. Často vás golf rozčiluje, ale nebojte se, jsme na tom všichni stejně. Existuje mnoho věcí, které můžete dělat proto, abyste hráli lépe a proto se také snažím na svých stránkách dávat rady, které vám mohou pomoci. Ale proberme si chyby, které dělá mnoho amatérských golfistů a díky nim si kazí výsledky.

 

  1. Nesprávná hůl

Mnohokrát se setkávám s tím, že si hráči neumí správně zvolit hůl, kterou budou hrát. A to souvisí se znalostí vlastní hry a vzdáleností, které určitou holí hrajete. Většina golfistů se přeceňuje a tak volí příliš krátké hole pro daný úder.

 

  1. Dělejte to stejně

Bohužel je pravidlem, že amatérští hráči dělají na hřišti něco jiného než na cvičné louce a hlavně jinak než si hru před začátkem naplánovali. Profesionálové přistupují ke golfu, tak trochu nudně. Hrají tak, aby dodržovali rutinu, kterou mají naučenou a zůstávají soustředění na svou hru tak, aby byla jednoduchá a přesná. Nedělají rozhodnutí, které si předem nenaplánovali. Tedy na hřišti nevymýšlejte nic nového do vašeho golfu.

 

  1. Příliš u golfu přemýšlíte

Možná jste se dostali do momentu, kdy o hře až příliš mnoho přemýšlíte. Zjednodušte celou hru a nepřemýšlejte tolik. Myslete tak, abyste hráli co nejjednodušší golf, který může být efektivní. A když budete mít pocit, že je třeba něco nového vymyslet, tak si raději dejte něco k pití, zakousněte tyčinku a přestaňte přemýšlet a hrajte to, co jste si natrénovali.

  1. Čtení grýnů

Jednou věcí, která vám definitivně zlepší výsledky je zlepšení schopnosti číst správně zakřivení grýnu.  Je třeba, abyste se naučili od zkušenějších golfistů či profesionálů, jak správně číst grýny. Hlavní je najít si při čtení grýnu nejvyšší a nejnižší bod a následně určit, jak se míč bude po grýnu točit.

Přečíst nyní  Znamená u golfového švihu méně opravdu více?

 

  1. Špatné tempo

Hra na hřišti není stejná jako na cvičné louce. Dodržujte předúderovou rutinu, která vám zajistí mnohem lepší tempo úderu. Je třeba, abyste měli dobré tempo pro ideální údery. Naučte se dýchat při švihu a nezapomínejte na dokončení cvičného švihu.

 

  1. Špatný grip a základy

Pokud nebudete mít dobré základy, tak budete mít na hřišti těžké časy. Je třeba se dostatečně soustředit na základy, které musí při hře být naprosto dokonalé. Proto po každém kole golfu, jděte na cvičnou louku a odpalte si pár míčků, abyste si srovnali svůj švih zase do ideální formy. Někdy je důležitější jít na cvičnou louku po hře než před hrou.

  1. Špatná rozcvička

Bohužel se často setkávám s tím, že se hráči dostatečně nerozhýbou před hrou a pak není jejich hra ideální. Je třeba věnovat rozcvičce alespoň 15 minut, abyste se dostatečně protáhli a vaše tělo fungovalo na hřišti jak má.

 

  1. Hrajete ze špatných odpališť

Hrajte raději z kratších odpališť! Není třeba se přeceňovat a hrát z delších odpališť než je třeba. Není to žádná ostuda a navíc vám to může hodně ulehčit hru.

 

  1. Špatné míření

Mnoho golfistů neumí správně zamířit. Nesprávné míření, je příčinou většiny špatných úderů. Pokud správně nemíříte, tak nemůžete zahrát ani ideální úder. Míč se pak točí na nesprávnou stranu a váš švih tak nemůže být ideální. Proto dbejte na správné míření.

  1. Necháváte dlouhé paty příliš krátké

Příčinou mnoha trojpatů  je krátký první pat. Pokud si necháte ještě dvoumetrový pat, který nedojede k jamce, tak budete mít opravdu těžkou práci zahrát pouze dva paty. Jak hrát lepší paty jsme  psali v jednom z našich článků o lepším patování.  Dostatečně trénujte patování při trénincích a nezapomínejte trénovat dlouhé paty.

Přečíst nyní  Jak správně zahrát chip (Stop Ball), který rychle zastaví na greenu + video

Napsat komentář